Тотнъм посигна изключително важна победа срещу състава на Манчестър Сити с 1:0 в дербито на 21-ия кръг на Висшата лига. Хари Кейн успя да открие резултата още в 15-а минута в пола за на "шпорите", счупвайки и клубния рекорд за най-много попадение в историята. Двубоят премина на високи обороти, но като цяло гостите не успяха да създадат достатъчен брой положения, за да заслужат нещо от визитата си в Лондон.

39 снимки

В първите 15 минути на мача двата тима подходиха предпазливо, но буквално първата грешка на гостите беше наказана. След отнета топка и хубав пас от Пиер-Емил Хойберг, Хари Кейн овладя в наказателното поле и разстреля Едерсон за 1:0.

Няколко минути по-късно Бернардо Силва стреля точно, но слабо и без проблем за Лорис.  В 41-а минута Родри отправи хубав удар в близкия ъгъл на Лорис, но не достатъчно силен, за да изненада стража.

Минута по-късно Грийлиш успя да отправи добър удар от трудна позиция, но встрани от целта.

Тимът на Гуардиола взе инициативата от началото на втората част, но бързо можеше да получи втори гол. В 48-ата минута отлична атака изведе Емерсон отдясно, а той опита да намери Кейн в центъра на

наказателното поле. Нападателят обаче не успя да засече топката от въздуха. Ман Сити опитваше да промени ситуацията и вдигна темпото, но така и не стигаше до чисти голови положения. Пред другата врата Бен Дейвис засече центриране на Перишич с глава, а топката не мина далече от вратата.

В 67-а минута Хулиан Алварес беше много близо до гола, но силният му изстрел мина встрани. Само две минути по-късно Хари Кейн видя как негов удар бива избит от Едерсон.

Кристиян Ромеро затрудни допълнително съотборниците си, след като си изкара червен картон няколко минути преди края на мача, но домакините показаха характер и успяха да се поздравят с ключови три точки.