Манчестър Юнайтед успя да излъже Уест Хем с 1:0 в последните секунди на сблъсъка от 23-тия кръг от Висшата лига. Герой беше Маркъс Рашфорд, който отбеляза в последната минута на мача, но при попадението останаха много сериозни съмнения за засада.

20 снимки

Двубоят започна двуостро и в първите 4 минути Деклан Райс и Мейсън Грийнууд опитаха изстрели, които обаче бяха блокирани. Домакините се отчетоха с още два блокирани удари в 9-та минута, но без нещо сериозно за Ареола.

В 20-а минута Бруно Фернандеш се опита да изненада защитата на Уест Хем с прострелно центриране, но Кристиано Роналдо се размина насмалко с топката. Двата тима бяха изключително предпазливи в тези минути и головите положения просто отсъстваха.

В 35-а минута Роналдо имаше претенции за нарушение в наказателното поле след интервенция на Курт Зума, но главният рефер прецени, че няма нищо нередно.

В началото на второто полувреме "червените дяволи" се посъбудиха и стигнаха до добро положение. След добро взаимодействие от тъч, Фред беше изведен на добра стрелкова позиция, но Ареола спаси по отличен начин. В 54-а минута Джаръд Боуен получи страхотен шанс да стреля, но намери само външната част на мрежата на вратата на Де Хеа.

В 58-а минута беше ред и на Рафаел Варан да обстрелва вратата на гостите с глава, но той също не намери целта. В 65-а минута и Фернандес пробва късмета си отдалеч, но пак не уцели. В 87-та минута Томаш Соучек стреля опасно с глава от ъглов удар, но топката мина на сантиметри от целта.

Когато по всичко изглеждаше мачът щеше да завърши при резултат 0:0, "червените дяволи" успяха да се измъкнат. След контраатака Единсон Кавани намери Рашфорд, който на празна врата нямаше как да сбърка. При попадението обаче останаха много сериозни съмнения за засада на уругваеца.

Манчестър Юнайтед - Уест Хем 1:0

1:0 - Маркъс Рашфорд (90+3)

Ето и съставите на двата тима:

Ман Юнайтед: Де Хеа, Далот, Телеш, Магуайър, Варан, Еланга, Фред, Мактоминей, Фернандеш, Грийнууд, Роналдо;

Уест Хем: Ареола, Зума, Креслуел, Цуфал, Доусън, Райс, Сучек, Ланзини, Форналс, Боуен, Антонио;