Уест Бромич подчини тотално Арсенал, побеждавайки го с 3:1 в срещата от 29-ия кръг на Висшата лига. Това бе третата загуба на „топчиите“ в последните им 4 мача, което ги отдалечи още повече от 4-ото място.

За успеха на УБА се разписаха Крейг Доусън (2) и Хал Робсън-Кану, като и треите попадения се дължаха на недобра преценка на защитата на Арсенал. Единсвеният гол за лондончани отбеляза Алексис Санчес.

В 5-ата минута защитникът Алан Ниом проби отляво успявайки да задмине трим от защитата на Арсенал и имаше страхотна възможност да асистира за попадение, но реши да стреля от труден ъгъл и това му изигра лоша шега.

Минута по-късно играчите на Арсенал организираха страхотна контраатака. Алексис Санчес отправи страхотен пас наляво към Начо Монреал, който центрира към Тио Уолкът. Той бе пред вратата, но не успя да ритне топката заради намеса на вратаря на Уест Бромич.

В 12-ата минута "дроздовете" атакуваха, а Джеймс Макклейн отправи диагноален изстрел от средна дистанция и само добрата намеса на Петър Чех спаси "топчиите". Домакините обаче получиха възможност за ъглов удар, който бе изпълнен от Насер Шадли. Той центрира, а Крейг Доусън надскочи защитата на "артилеристите" и наниза топката във вратата за 1:0.

Три минути по-късно обаче, играчите на лондончани отвърнаха подобаващо и възстановиха равенството. Гранит Джака показа добър поглед над играта и с дълъг диагонален пас намери Алексис Санчес, който успя да избегне защитниците и да се разпише отблизо.

В 30-ата минута Насер Шадли прати хубав пас към Соломон Рондон, който шутира, но прати топката вляво на вратата.

Малко след това Аартън Рамзи можеше да даде преднина на тима си, но Бен Фостър се намести подобаващо, след това Уолкът можеше да отбележи, но защитата си свръши работата. При контраатаката оставиха прекалено много пространство на Дарън Флетчър, който шутира, но Чех отново успя да избие.

Най-опитният играч в защита за Арсенал, а именно Чех, получи разтежение и се наложи да напусне срещата в 36-ата минута и бе заменен от Давид Оспина. След това Джеймс Макклейн влезе остро в краката на Алексис и имаше съмнения за по-сериозна контузия, той обаче успя да се върне на терена и да довърши полувремето.

Уест Бромич поведе с 2:1 на Арсенал в 56-ата минута. Насер Шадли прати хубав пас към Хал Робсън-Кану и след разбъркване в защитата и грешка на Давид Оспина, УБА поведе за втори път в мача. "Артилеристите" имаха претенции за засада, но те не бяха уважени от рефера.

В 75-ата минута Крейг Доусън записа втория си гол в мача. След центриране от ъглов удар, подобно на първото попадение, Доусън с глава вкара за 3:1 след небрежност от страна на защитата на лондончани.

Три минути след това, топката попадна на главата на Начо Монреал след центриране, който бе неточен с глава.

До края на срещата нямаше много сериозни положения и за двата отбора и така, закономерно, Уест Бромич грабна трите точки, побеждавайки с 3:1.