Брайтън победи Арсенал с 2:1 в двубой от 29-ия кръг на Премиършип. Това е трети успех на "чайките" в три домакински мача срещу "артилеристите" в историята. За домакините точни бяха Дънк и Мъри, а за Арсенал точен беше Обамеянг.

Домакините от Брайтън започнаха доста активно и това сякаш шокира футболистите на Арсенал. Тази активност даде резултат, след като още в 7-ата минута след центриране от корнер Петер Чех излезе неразчетено сбори се със съперников играч, вратата остана празна, а Дънк беше на точното място, за да получи топката и да я прати в мрежата, за да изведе "чайките" напред в резултата.

Чех пое вината за поражението от Брайтън

В 20-ата минута Петер Чех спаси отбора си от второ попадение при поредната опасност пред неговата врата, за негово съжаление, домакините стигнаха до второ попадение във вратата, след като Кошчиелни сбърка и подари топката на съперника, Паскал Грос намери добре Глен Мъри, който не остави шансове на вратаря на гостите от Арсенал.

Въпреки безличната си игра гостите стигнаха до попадение в 43-ата минута, след като Обамеянг върна надеждите на "артилеристите", а асистенцията дойде от Джака.

В края на полувремето Кошчиелни нацели и гредата зад вратата на домакините.

През втората част Арсенал се опита да се върне в мача и положения не липсваха. Обамеянг имаше възможност да реализира втория си гол в мача в 63-ата минута, но не сполучи.

Малко по-късно Колашинац прати на земята Скелото с тежък удар с лакет, но съдията не отсъди нито нарушение, нито жълт картон за играча на Арсенал, а футболистът на Брайтън не успя да продължи двубоя, след като няколко минути трябваше да получава лекарска помощ.

Безумен удар нокаутира играч на Брайтън

Независимо от опитите на двата отбора да стигнат до нов гол, това не се случи и "чайките" надделяха с 2:1, а феновете на Арсенал издигнахатранспаранти с надпис "Венгер вън!".

В класирането Брайтън заема 10-ото място с актив от 34 точки, а Арсенал е шести с 45.