Играчите на Евертън се простиха по подобаващ начин с феновете си на "Гудисън парк" този сезон. В последното си домакинство за тази кампания те надделяха с 1:0 над Уотфорд и донесоха малко радост на привържениците си в тази противоречива за тях кампания.

Въпреки че няма как да помръднат от седмата позиция, а тя им осигурява квота за Лига Европа следващия сезон, "карамелите" се напънаха заради пълните трибуни. И с гол на Рос Баркли изковаха трите точки.

От самото начало мърсисайдци играха с настроение и преследваха попаденията. Но първо удар на Рос Баркли от близка дистанция беше отразен от Еурелио Гомеш още в 6-та минута, а в 13-та и Фил Ягиелка стреля с глава, но бразилският страж изби.

До почивката положенията следваха едно след друго пред вратата на "стършелите", но гол така и не падна. А пропуските бяха на Том Дейвис, Кевин Миралас и Рос Баркли. Така развръзката остана за втората част.

В 56-та минута падна и единственият гол в мача. Тогава Фил Ягиелка намери с дълъг пас Рос Баркли в половината на Уотфорд, той беше оставен необезпокояван да напредне и да отправи мощен шут от границата на наказателното поле. Топката беше неспасяема за Гомеш и резултатът беше открит.

До края на мача "карамелите" се забавляваха и търсеха още попадения, но продължиха да пропускат чисти положения. Морган Шнайдерлин стреля малко над вратата в 68-та минута, а след това и Енер Валенсия не може да намери целта.

В крайна сметка повече попадения не паднаха, но те и не бяха нужни на Евертън, за да зарадва феновете си с победа в последното домакинство за този сезон. С този успех момчетата на Роналд Куман събраха 61 точки, но с този актив не могат да помръднат от седмата позиция.

Уотфорд пък остава 15-и със своите 40 точки и на теория все още е заплашен от изпадане и има нужда от една точка в оставащите си два двубоя, за да си подсигури оцеляването и на теория.