Дербито в опасната зона на Премиършип между Кристъл Палас и Нюкасъл не излъчи победител. На "Селхърст парк" двата тима приключиха при 1:1 и този резултат не им помогна особено в борбата за оцеляване.

Гостите от Северна Англия поведоха с гол на Мохамед Диаме преди почивката, но малко след нея Лука Миливоевич изравни от дузпа. "Орлите" бяха по-активни и изпуснаха много повече чисти ситуации и само могат да съжаляват, че не надделяха над съперника си.

Този мач започна равностойно, а постепенно лондончани взеха инициативата и имаха няколко интересни ситуации. Но Кристиян Бентеке и Йоан Кабай не можаха да се разпишат за тях. Айосе Перес и Кенеди пък не можаха да създадат проблеми за Уейн Хенеси.

Така се стигна до 22-та минута, когато резултатът беше открит. Тогава Кенеди центрира от корнер, Айосе Перес отклони около точката на дузпата към далечната греда, където непокритият Мохамед Диаме пусна топката в мрежата за 1:0.

Кенеди можеше да удвои за "свраките" няколко минути след това, когато се озова сам срещу Хенеси, но не успя да го преодолее. До почивката пък Палас не можа да изравни след пропуските на Бентеке и Уилфред Заха. Така почивката дойде при гол аванс на гостите.

Но не много дълго след подновяването на играта Палас успя да изравни. В 55-та минута Киърън Кларк задържа Бентеке за фланелката при единоборство пред вратарското поле и реферът Андре Маринър не се поколеба да покаже бялата точка.

От 11-те метра Лука Миливоевич стреля силно, но в обсега на вратаря, който успя да отклони топката, но не достатъчно, за да промени пътя ѝ в посока към мрежата. Така домакините направиха 1:1.

До края на мача по-активните бяха футболистите на Палас, но те така и не успяха да стигнат до втори гол. Йоан Кабай, Кристиян Бентеке, Джеймс МакАртър и Уилфред Заха изпуснаха невероятни шансове за тима си, а последният от тях беше в заключителните минути, когато вратарят Карл Дарлоу изби страхотни удари към вратата си.

Така мачът завърши без победител, а след тази развръзка двата тима се отдалечиха съвсем леко от опасната зона. Кристъл Палас е с 27 точки на 14-то място, докато Нюкасъл е две позиции по-надолу и с две точки по-малко. Последен под чертата е Стоук Сити с 24 точки.