Тотнъм направи нова наказателна акция, с която запази шансовете си за шампионската титла в Премиършип. „Шпорите“ спечелиха с 4:0 домакинството си срещу Борнемут на „Уайт Харт Лейн“ от 33-ия кръг на Висшата лига. Муса Дембеле откри резултата в 16-та минута, а три по-късно Сон удвои преднината за лондончани. Третото попадение за „шпорите“ реализира Хари Кейн в 48-та минута. Винсънт Янсен отбеляза четвъртия гол за Тотнъм в добавеното време на срещата.

Тотнъм доминираше от самото начало на срещата. В 13-та минута Муса Дембеле отправи опасен удар, но Артур Боруц спаси.

Тотнъм поведе в резултата в 16-та минута, когато първото попадение за „шпорите“ реализира Муса Дембеле в 16-та минута. Кристиан Ериксен центрира от корнер в наказателното поле на Борнемут, Тоби Алдервайрелд продължи топката към Муса Дембеле, който бе оставен непокрит и разстреля Артур Боруц.

Тотнъм удвои своята преднина в 19-та минута, когато Хари Кейн пусна отличен пас към Сон, който изскочи сам срещу Боруц и прокара топката между краката му.

Борнемут можеше да намали изоставането си в 24-та минута, когато след центриране от корнер в наказателното поле на Тотнъм Кук стреля с глава, но над напречната греда. Три минути по-късно Станислас центрира опасно в наказателното поле на Тотнъм, но Афобе не успя да засече топката.

Тотнъм организира много добра атака в 36-та минута, когато Тоби Алдервайрелд подаде към Хари Кейн, а той продължи към Кристиан Ериксен, който стреля, но Боруц се намеси и изби в корнер. Сон и Ериксен комбинираха помежду си в 39-та минута. Датчанинът стреля, но над напречната греда в аут. Ериксен и Сон отново комбинираха отлично в 41-та минута, а кореецът стреля, но право в ръцете на Боруц.

Тотнъм отбеляза трети гол в 48-та минута, когато Деле Али подаде към Кейн, който овладя топката в наказателното поле на гостите между двама техни играчи и успя да се измъкне, след което отблизо вкара топката във вратата на Боруц.

Хари Кейн комбинира с Кристиан Ериксен в 52-та минута. Датчанинът отправи хубав удар, но Боруц внимаваше и спаси. Вратарят на Борнемут се отличи с нова важна намеса в 66-та минута, когато изби топката в корнер след хубав удар на Ериксен. Сон тества Боруц с удар от въздуха в 70-та минута, но вратарят спаси.

Тотнъм отново демонстрира отлични идеи в атака в 81-та минута, когато Сон бе изведен на отлична позиция и стреля, но в последния момент играч на Борнемут успя да блокира удара му и топката излезе в корнер.

Тотнъм отбеляза четвърти гол в добавеното време на срещата. Янсен получи добър пас в наказателното поле на „черешките“, след което финтира един защитник и стреля, но играч на гостите успя да изчисти пред гол линията. Топката се върна в холандеца, който при добавката не сбърка и се разписа за 4:0.

Така „шпорите” събраха актив от 71 точки с четири по-малко от лидера Челси. Утре на „сините” им предстои изключително тежко гостуване Манчестър Юнайтед в дербито на кръга. Борнемут е на 15-то място с 35 пункта.