Важна битка за оставане спечели Нюкасъл след 3:0 срещу Саутхемптън на своя "Сейнт Джеймсис парк".

С успеха Нюкасъл събра 32 точки и дръпна над чертата. Саутхемптън от своя страна продължава да е точно над зоната на изпадащите, като има само точка повече от Кристъл Палас и Стоук Сити.

Привлеченият от Челси под наем Кенеди вкара първите си голове за Нюкасъл, два на брой през първото полувреме, а Мат Ричи оформи крайния резултат още преди да е изминал час игра.

Нюкасъл поведе още в 64-та секунда на двубоя. Кенеди откри в първата атака, след подаване на Джонджо Шелви и нападателят преодоля защитника по отличен начин, за да реализира.

Страхотна контраатака на "свраките" донесе второ попадение във вратата на Саутхемптън в средата на полувремето. В 29-та минута Айоси Перес изведе Дуайт Гейл в наказателното поле и той намери Кенеди.

Кенеди на скорост наниза втория гол и на своята сметка за 2:0.

Нюкасъл приключи всяка интрига в двубоя след трето попадение в 57-та минута. То дойде след изстрел на Мат Ричи от дъгата пред наказателното поле. Джонджо Шелви се отчете с втора асистенция в двубоя.

Евертън се наложи над Брайтън с 2:0, след автогол на Гаетан Бонг и попадение на Дженк Тосун. Уейн Рууни пропусна дузпа в края на срещата, а Антони Нокяр не доигра мача заради червен картон.

0:0 завършиха Хъдърсфийлд и Соунси, като гостите играха почти цял мач с 10 души заради ранен червен картон на Джордан Аю.

УБА поведе на Лестър, но после падна с 1:4. Бърнли като гост също се наложи с 3:0 над Уест Хем.