Играчите на Скънторп и Родъръм изиграха страхотен първи мач помежду си от плейофите за място в Чемпиъншип от третия ешелон на английския футбол. Те обаче оставиха развръзката изцяло за реванша.

"Железата" бяха домакини и само могат да се радват, че не загубиха тази битка, защото отбелязаха късен гол за крайното 2:2. Ответният сблъсък на стадиона на Родъръм е на 16 май, сряда.

Мачът започна по невероятен начин с двуостри атаки към вратите. И последва бърза размяна на попадения. В 17-та минута гостите откриха резултата, след като Джон Тейлър с прекрасен изстрел с десния крак в долния десен ъгъл на вратата оползотвори страхотно подаване на Ричард Тауъл.

Но тази преднина на Родъръм не се задържа много дълго. Още в ответната атака Скънторп изравни. Тогава удар на Дуейн Холмс от "железата" се отклони в тялото на противниковия играч Майкъл Ихиекве и се оплете в мрежата на тима му за 1:1.

Домакините бяха далеч по-инициативни до края на първата част, но така и не успяха да оползотворят натиска си. И така в крайна сметка почивката дойде при равенство, а развръзката остана за второто полувреме.

В него двуострата игра продължи, както и пропуските пред двете врати. Но голове просто нямаше как да не паднат. И първото от тях след подновяването на играта беше в полза на гостите.

В 64-та минута Джо Нюъл от изгодна позиция в наказателното поле направи безпомощен вратаря на съперника, а асистенцията отново беше на вездесъщия в този мач Ричард Тауъл, който направи страхотен мач за тима си.

Но "железата" не се отказаха. Те натиснаха мощно до края и силният им натиск просто нямаше как да не се увенчае с гол. Той падна две минути преди края, когато Камерън МакГиън заби топката в мрежата от близка дистанция и сложи точка на спора на терена на Скънторп. Така всичко ще се реши след четири дни.