Отборът на Кристъл Палас продължава с ужасяващото начало на сезона във Висшата лига. Хората на Франк де Бур записаха четвърта поредна загуба, след като отстъпиха с 0:1 навън срещу Бърнли. Така те остават без отбелязан гол и с цели 7 допуснати, което им отрежда предпоследното място в класирането.

Срещата на „Търф Моор” имаше най-лошото възможно начало за лондончани. Те инкасираха попадение само 2 минути и 50 секунди след началния съдийски сигнал на рефера Майкъл Оливър. Корейският външен халф на Палас Лий Чун-Йонг се оказа притиснат в центъра и реши да връща назад към вратаря си Уейн Хенеси. Пасът на азиатеца сериозно окъся, а Крис Ууд не чака втора покана. Нападателят тръгна напред, а по някаква причина Хенеси беше излязъл далеч напред извън пеналта си, за да го пресреща. Ууд се възползва от това, че вратарят не може да играе с ръце и стреля не много силно покрай него, откривайки резултата – 1:0.

В следващите минути Кристъл Палас имаше няколко перфектни възможности да изравни. В 5-ата минута защитникът Скот Дан овладя зле изчистено центриране от корнер, обърна се при точката на дузпата и стреля много добре по тревата. Диагоналният му шут влизаше в мрежата, ако не бе застаналият на голлинията Джоел Уорд.

Секунди по-късно Андрос Таунсенд прати подканящо центриране към Кристиан Бентеке в наказателното поле, а белгиецът се извиси добре и стреля с глава. Топката обаче премина сантиметри в аут покрай левия стълб.

В 22-ата минута отново след центриране от корнер Джеймс Макартър можеше да изравни. Халфът налетя добре на центрирането отдясно и пробва да насочи топката в обратния ъгъл. Топката премина не толкова далеч от гредата, а Лий Чун-Йонг и Бентеке не се ориентираха навреме, за да направят добавка.

След паузата играта продължи да се развива по същия начин – Палас напъваше да изравни, а Бърнли чакаше шансовете си на контраатака. В 74-ата домакините организираха една такава, при която резервата Ашли Барнс се оказа на добра позиция пред наказателното и шутира фалцово към долния десен ъгъл. Хенеси показа добър рефлекс и отби встрани.

Пет минути по-късно Бентеке пропиля уникална възможност да изравни. Серия от рикошети пратиха топката на пътя на нападателя, който от 6-7 метра не успя да преодолее вратаря влезлият принудително вратар Ник Поуп.

Финалният тъжен акорд в играта на Палас беше грандиозният пропуск на Скот Дан в 89-ата минута, когато Йон Кабай го намери напълно сам в наказателното поле. Отблизо обаче бранителят с глава стреля в аут покрай дясната греда.

Така Бърнли записа втора победа на сметката си и със 7 точки се изкачи до 7-ото място, изравнявайки се като актив с Ливърпул, Тотнъм, Хъдърсфийлд и Уест Бромич.