Четворката в отбрана на Арсенал за пореден път през сезона, проваляйки отбора в голямото градско дерби срещу Тотнъм. „Шпорите” спечелиха мача след обрат – 2:1, като тимът измести Арсенал от осмото място и вече има 52 точки, докато тимът на Микел Артета остана с 50.

Александър Лаказет даде превес на гостите след 16 минути игра с прекрасно изпълнение, но две по-късно Хюн-мин Сон наказа брутална неточност от Сеад Колашинац и Давид Луис. В 81-ата пък Луис остави Тоби Алдервайрелд спокойно да засече топката след центриране от корнер и логично домакините взеха ценния успех.

59 снимки

Още в първата минута Лукас Моура опита далечен удар по посока на вратата на Мартинес, но не успя да затрудни стража на гостите. Първият голям пропуск дойде в десетата минута, а той бе на Хари Кейн. Нападателят получи центриране отляво в наказателното поле и отправи удар към вратата на Арсенал. Стражът на "артилеристите" Емилиано Мартинес скъси ъгъла и предотврати сигурно попадение във вратата му, след като Кейн опита да го прехвърли.

Миг по-късно пък Арсенал създаде положение. Бейерин напредна отдясно с мощен спринт и достави пас към Обамеянг. Габонецът не насочи добре топката към вратата на Лорис, а тя отиде вляво за Тиърни. Той стреля с левия крак, но доста неточно. След 16 минути игра Арсенал откри резултата. Джака опита да намери Обамеянг, а Серж Орие отигра топката като аматьор и загуби. Лаказет пое топката и отправи свиреп изстрел към вратата на Лорис, а топката влетя до сглобката на вратата, пазена от капитана на „шпорите” – 1:0 за Арсенал.

Три по-късно пък Сеад Колашинац сбърка ужасяващо. Крайният бранител на Арсенал върна топка назад за Давид Луис, като пасът не бе точен. Придвижването на бразилеца със сигурност не му е силната страна, а Сон се възползва от това. Кореецът открадна топката и с техничен изстрел изравни резултата – 1:1.

В 30-тата минута пък крайният бранител на Тотнъм Бен Дейвис реши да отправя удар от сериозна дистанция към вратата на Арсенал. Шутът бе плътен, а докосване на Мартинес с пръстите прати топката в напречната му греда и гол за Тотнъм не последва. Две по-късно пък Никола Пепе шутира фалцово с левия крак, а топката премина край десния страничен стълб на Лорис - аут.

В 38-ата пък Обамеянг стреля опасно от свободен удар, но топката не намери очертанията на вратата, пазена от Лорис - нов аут. Малко по-късно Себайос комбинира с Пепе, но Лорис хвана удара на сънародника си. В 43-ата пък Лукас Моура стреля диагонално с десния крак, но Шкодран Мустафи с тяло я прати в ъглов удар.

В 53-тата минута футболистите на Арсенал разиграха добре, като топката достигна до Ектор Бейерин. Испанският бек обаче бе блокиран. Малко след това и Шкодран Мустафи опита да обстрелва вратата на Лорис. В 59-тата минута и Арсенал уцели греда. Александър Лаказет намери Обамеянг, като габонецът стреля в страничния стълб на вратата на Лорис.  В 70-тата минута Хари Кейн се пребори за една топка покрай тъчлинията и успя да пробие опасно в наказателното поле на Арсенал. Англичанинът преодоля Мустафи и подаде към Сон, но кореецът не успя да завърши атаката.

В 79-ата след серия от рикошети последва диагонален изстрел на Обамеянг отляво, но Юго Лорис направи страхотно спасяване. Три по-късно Хари Кейн се отскубна зад гърба на отбраната на Арсенал и стреля с левия крак, но Мартинес с гърди отклони в корнер. При последвалия корнер Тоби Алдервайрелд засече топката с глава и даде аванс на "шпорите" - 1:2.

Това бе и последният по-интересен момент от мача, като Арсенал се опита да натисне своя съперник, но опасности пред вратата на Лорис - липсваха.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Tотнъм: Юго Лорис, Серж Орие, Тоби Алдервейрелд, Давинсон Санчес, Бен Дейвис, Хари Уинкс, Муса Сисоко, Джовани Ло Селсо, Лукас Моура, Хюн-Мин Сон, Хари Кейн

Арсенал: Емилиано Мартинес, Шкодран Мустафи, Давид Луис, Сеад Колашинац, Ектор Бейерин, Кийрън Тиърни, Гранит Джака, Дани Себайос, Никола Пепе, Пиер-Емерик Обамеянг, Александър Лаказет