Манчестър Сити спечели с 1:0 срещу Арсенал  двубой от 5-ия кръг на Висшата лига. Победата донесе Рахийм Стърлинг с гол в 24-ата минута.

Getty Images
41 снимки

Двата отбора изнесоха страхотно първо полувреме, докато през втората част мениджърът на "гражданите" Гуардиола изнесе урок по тактика на своя ученик  Микел Артета.

Срещата стартира ударно, след като още в първата минута Сити атакува вратата на противника. Ударът на Рияд Марез обаче бе неточен и премина покрай лявата греда на Лено. Малко по-късно Агуеро също опита удар, но и неговият удар бе извън очертанията.

Резултатът бе открит в 24-ата минута, когато Рахийм Стърлинг изстреля отскочила топка, попаднала при него в наказателното поле, в долния ляв ъгъл на вратата на "артилеристите".

Гостите опитаха да отвърнат светкавично, след като Букайо Сака надбяга противниковата защита и стреля бързо от ръба на наказателното поле, но Едерсон се справи фантастично и отрази.

След половин час игра Бернд Лено също демонстрира своите умения, след като отказа Фил Фоудън, който получи прецизен пас, разсякъл защитата. Опитът му бе насочен в долния ляв ъгъл, но стражът се хвърли самоотвержено и опази вратата си.

В края на първата част Сака блесна с прекрасно докосване, но ударът му бе спасен от поредната страхотна вратарска проява в срещата.

Още в първата минута след почивката Никола Пепе от Арсенал се свлече на тревата, но притесненията на Микел Артета за сериозна контузия не се оправдаха.

Футболистите на Манчестър Сити наложиха пълен контрол над топката и "артилеристите" рядко получаваха възможността да играят с нея. Размяната на пасове по всички части на терена изнерви гостите, които започнаха все по-често да извършват нарушения. Логично се стигна и до опасност пред вратата на Арсенал - Рияд Марез отрави опасен шут в 55-ата минута, но Бернд Лено показа класа и изби.

В 64-ата минута пред гостите се откри страхотна възможност, след като Давид Луис овладя елегантно и шутира от границата на наказателното поле, но топката рикошира в защитник, а след това изчистена.

Бразилецът обаче за пореден път можеше да провали своя отбор, след като в 77-ата минута едва не си отбеляза автогол. Жоао Кансело навърза няколко защитници и пусна успореден пас във вратарското поле, където Давид Луис протегна крак и само късметът го спаси да не прати топката в собствената си врата.

В 82-ата минута Никола Пепе бе близо до изравнителен гол, но ударът му от фаул премина покрай вратата.

Гостите все по-често започнаха да поглеждат към вратата на "гражданите" и Гуардиола побърза да спре устрема им с пускането на опитния Фернандиньо в заключителните минути. В добавеното време футболистите на Арсенал заложиха на центрирания, но и те не им донесоха късмет.

Манчестър Сити - Арсенал   1:0

1:0 Рахийм Стърлинг 24'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Манчестър Сити:  31. Едерсон, 2. Кайл Уокър, 3. Рубен Диас, 6. Нейтън Аке, 27. Жоао Кансело, 16. Родриго, 20. Бернардо Силва, 47. Фил Фоудън, 7. Рахийм Стърлинг (к), 10. Серхио Агуеро, 26. Рияд Марез

Мениджър: Хосеп Гуардиола

Арсенал: 1. Бернд Лено, 3. Киеран Тиърни, 6. Габриел, 23. Давид Луис, 2. Ектор Бейерин, 7. Букайо Сака, 8. Дани Себайос, 34. Гранит Джака, 12. Уилиан, 14. Пиер Емерик-Обамеянг (к), 19. Никола Пепе

Мениджър: Микел Артета

Съдия: Крис Кавана
Стадион: "Етихад Стейдиъм", Манчестър