Отборът на Манчестър Юнайтед разнищи из основи гостуващия Лийдс Юнайтед с резултат 5:1 в двубой от първия кръг на сезон 2021/2022 в английската Висша лига. В истински герой за "червените дяволи" се превърна Бруно Фернандеш, който реализира хеттрик в двубоя (31', 54' и 60'). Останалите попадения за домакините бяха дело на Мейсън Грийнууд в 52-ата и Фред в 68-ата минута. Люк Ейлинг пък отбеляза попадението за гостите в 49-ата минута.

Gulliver/GettyImages
95 снимки

Домакините изиграха много силен двубой, в който поведоха заслужено през първата част. Изненадващо "белите" съумяха да изравнят, но това само разгневи "червените дяволи", които отбеляза четири безответни гола в рамките на 16 минути. Другият герой на деня, освен Бруно, бе Пол Погба, който се отчете с невероятните 4 асистенции. Французинът постигна това в рамките на 75 минути, след което бе заменен от сънародника си Антони Марсиал.

Двубоят ще се запомни и с дебюта на новото попълнение Джейдън Санчо, който се появи в игра в 75-ата минута. Минути преди началото на двубоя пък на "Олд Трафорд" бе представен официално и защитника Рафаел Варан, който идва от Реал Мадрид.

В следващия кръг Ман Юнайтед гостува на Саутхемптън, докато Лийдс приема Евертън.

Домакините стартираха по-добре двубоя и още във втората минута Скот МакТоминей проби отдясно в наказателното поле и опита да стреля, но бе блокиран от защитник на Лийдс.

В седмата минута Мейсън Грийнууд шутира по тревата извън наказателното поле, но слабо и без проблеми за Илан Мелие.

Четири минути по-късно отново Грийнууд имаше шанса да открие резултата след грешка в защитата на гостите. Рафиня сбърка с един пас назад към Паскал Струйк, което позволи на английския национал да опита да прехвърли Мелие, получи се опасен рикошет в крака на бранителя и топката придоби опасна парабула, но Мелие успя да избие над гредата в корнер.

Секунди след това Пол Погба бе изведен сам срещу вратаря отляво в наказателното поле от Грийнууд и опита да намери близкия му ъгъл, но топката се оплете от външната страна на мрежата.

В 16-ата минута Лийдс също погледна към вратата на домакините. Джак Харисън отправи удар от границата на наказателното поле, но Давид Де Хеа успя да парира, а след това отново испанецът изби и фалцов изстрел на Матеуш Клих.

След точно половин час игра Бруно Фернандеш центрира опасно отдясно в наказателното поле, където обаче малко не достигна на Грийнууд да засече топката във вратата.

Само минута по-късно обаче Бруно беше в прегръдките на своите съотборници, след като откри резултата след красива комбинация от страна на „червените дяволи“. Мелие изрита неточно топката напред, което позволи на Сокт МакТоминей намери Погба в половината на Лийдс, а французинът изведе с едно докосване Фернандеш отляво в наказателното поле. Португалецът шутира, Мелие се опита да избие, топката ришокира в крака му и попадна в мрежата за 1:0.

В 34-ата минута Люк Шоу беше изведен отляво в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл, но от външната страна на мрежата.

Две минути след това Даниел Джеймс получи добро подаване от Шоу и стреля силно, но топката профуча покрай близката греда в аут.

Лийдс стартира ударно втората част и в 49-ата минута изравниха резултата след страхотен гол на Люк Ейлинг. Крайният бранител получи топката от Стюарт Далас, след което отправи невероятен удар от над 25 метра, топката влетя в горния ляв ъгъл на Де Хеа за 1:1.

Само три минути след това обаче „червените дяволи“ отново излязоха напред в резултата. Шау комбинира с Погба, а французинът даде изключителен пас за Грийнууд отляво в половината на Лийдс. Младият нападател надбяга като на шега Струйк, влезе в наказателното поле и с хубав удар намери далечния ъгъл на Мелие – 2:1.

Този гол даде импулс в играта на Ман Юнайтед, които в 54-ата минута вкараха трето попадение. Погба записа хеттрик от асистенции, след като изведе Бруно отдясно в наказателното поле, а португалецът залъга елегантно съперник и стреля, като Ейлинг изчисти топката, която обаче беше пресякла голлинията с целия си обем и попадението беше признато – 3:1.

Юнайтед обаче не спря дотук. След точно час игра Бруно Фернандеш оформи своя хеттрик. Виктор Линдельоф даде отлично дълго подаване за Бруно в наказателното поле, който се озова сам срещу Мелие и с мощен удар го разстреля отблизо – 4:1.

В 68-ата минута Погба записа своята четвърта асистенция в двубоя, след като получи от Грийнууд, напред добре по левия фланг и центрира към точката за дузпа, където Фред засече с едно докосване във вратата на Мелие за 5:1.​

Новото звездно попълнение на "червените дяволи" Джейдън Санчо направи своя дебют в двубоя в 74-ата минута, когато замени Даниел Джеймс. Антони Марсиал пък влезе на мястото на отличния днес Пол Погба.

До края на двубоя нови попадения не паднаха, като Лийдс имаха шанс да върнат един гол в 86-ата минута, но Рафиня не успя да засече точно прострелно центриране в наказателното поле.

FT | МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД – ЛИЙДС ЮНАЙТЕД 5:1

1:0 Бруно Фернандеш 31'

1:1 Люк Ейлинг 49'

2:1 Мейсън Грийнууд 52'

3:1 Бруно Фернандеш 54'

4:1 Бруно Фернандеш 60'