В двубой от 15-ия кръг на Премиършип Манчестър Юнайтед победи Тотнъм с 2:1. Двете попадения за успеха на "червените дяволи" реализира Маркъс Рашфорд, който беше точен в 6-ата и 49-ата минута от дузпа. За Тотнъм точен беше Деле Али. Бившият наставник на Юнайтед се завърна на "Олд Трафорд".

Манчестър Юнайтед - Тотнъм 2:1
11 снимки

След този успех Юнайтед заема шестото място с актив от 21 точки, а Тотнъм е с 20 точки и заема 8-ото място.

Още в 6-ата минута на срещата Рашфорд откри резултата. В 18-ата минута на срещата Рашфорд изпълни свободен удар от границата на наказателното поле, но топката не намери целта. Само 5 минути по-късно вратарят на Тотнъм спаси опасен удар на Гринууд. Две минути по-късно Рашфорф тресна и напречната греда след отличен удар от границата на наказателното поле.

В 27-ата минута отново Рашфорд стреля опасно, но вратарят на "шпорите" беше на ниво.

Тотнъм изравни резултата в 39-ата минута, след като с отлична индивидуална атака Деле Али реализира за 1:1.

Юнайтед отново излезе напред в резултата след като Сисоко извърши нарушение в наказателното поле, а Рашфорд от бялата точка се разписа за 2:1 в 49-ата минута.

Тотнъм опита да се върне в двубоя, но Кейн и Сон не намериха целта. Въпреки опитите и на двата тима да стигнат до нови попадения, това така и не се случи, а Юнайтед наказа бившия си наставник.

голмайстор: 1:0 Рашфорд (6), 1:1 Али (39), 2:1 Рашфорд (49-дузпа)

Ето и съставите на двата отбора:

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Уан-Бисака, Линдельоф, Матуайър, Йънг, Мактоминей, Фред, Джеймс, Лингард, Рашфорд, Грийнууд

Тотнъм: Газанига, Вертонген, Алдервейрелд, Санчес, Орие, Уингс, Сисоко, Деле Али, Моура, Сон, Кейн