Отборът на Уест Бромич Албиън победи Челси с 5:2 като гост в мач от 30-ия кръг на английската Висша лига. "Дроздовете" се представиха невероятно и надделяха категорично над своя противник с пет прекрасни попадения. Защитата на домакините бе далеч от най-добрата си форма и извърши впечатляващи грешки, които не останаха безнаказани и донесоха първата загуба на Томас Тухел, начело на тима. До момента отборът бе допускал едва две попадения под ръководството на германския специалист, а само в днешния мач инкасира цели пет.

Gulliver/Getty Images
20 снимки

Гостите стартираха ударно и още в третата минута Диан отправи изстрел, но той отиде право в ръцете на Менди.

Малко преди да изтече първият половин час игра Маркос Алонсо изпълни почти перфектно свободен удар, след като топката срещна страничния стълб. При добавката обаче Кристиан Пулишич бе на точното място и изпрати кълбото право във вратата на УБА.

Секунди по-късно Тиаго Силва развали празника на своя тим, след като получи втори жълт картон и остави "сините" с човек по-малко.

С десетима в синьо и безброй грешки в защита, Челси с лекота инкасира две попадения в рамките на едва три минути. В добавеното време "дроздовете" върнаха паритета чрез прекрасен прехвърлящ удар на Матеуш Перейра. Малко по-късно отново бразилецът връхлетя върху отскочила топка и с нов впечатляващ удар обърна резултата в полза на своя тим.

В началото на втората част "сините" пропиляха огромен шанс за изравняване. Сам Джонстън не отигра по най-добрия начин и предостави топката на Маркос Алонсо, който опита с десния си крак да я прати в мрежата на УБА, но кълбото срещна страничния стълб.

Гостите продължиха да се наслаждават на играта си и в 63-ата минута с феноменален гол Калъм Робинсън покачи за 3:1 за "дроздовете".

В 68-ата минута нещата придобиха още по-заплашителни размери за момчетата на Тухел, които инкасираха четвърто попадение, чийто автор този път бе Мбайе Диан.

Влезлият от пейката Мейсън Маунт все пак защити честта на "сините" и направи резултата 2:4.

До края на мача домакините се посъбудиха и изпуснаха куп положения, с които можеха поне да изравнят резултата. В добавеното време Калъм Робинсън заби и последния пирон в ковчега на Челси и му подсигури първата загуба под ръководството на Томас Тухел.

Така УБА събра 21 точки и вече е само на 7 от спасителната 17-а позиция. Челси, от своя страна, остава четвърти, но преди срещите на Уест Хем и Тотнъм, които дишат зад врата на "сините".

Челси - УБА    КР 2:5
1:0 Кристиан Пулишич 27'
1:1 Матеуш Перейра 45+2'
1:2 Матеуш Перейра 45+5'
1:3 Калъм Робинсън 63'
1:4 Мбайе Диан 68'
2:4 Мейсън Маунт 71'
2:5 Калъм Робинсън 90+2'

СЪСТАВИТЕ:

Челси: 16. Менди, 28. Аспиликуета (к), 6. Силва, 15. Зума, 24. Джеймс, 5. Жоржиньо, 17. Ковачич, 3. Алонсо, 22. Зиеш, 10. Пулишич, 11. Вернер

Мениджър: Томас Тухел

УБА: 1. Джонстън, 2. Фърлонг, 27. О'Шей, 5. Бартли (к), 6. Аджайи, 14. Таунзенд, 10. Филипс, 35. Йокушлу, 30. Мейтланд-Найлс, 12. Перейра, 17. Диан