Отборите на Челси и Брайтън завършиха 0:0 в мач от 32-и кръг на английската Висша лига. Непосредствено преди мача, "сините" се оттеглиха от Европейската Суперлига след протест на феновете пред "Стамфорд Бридж". Началото на мача се забави, защото привържениците спряха клубния автобус на влизане в стадиона, а след това президентът на "сините" - Брус Бък, привика играчите на спешна среща относно Суперлигата.

На фона на случващото се, началото на мача бе спокойно, тъй като и двата отбора стартираха предпазливо и чакаха удобен момент за атака. Първата добра възможност бе за домакините, когато в 21-ата минута Кай Хавертц отправи удар, който обаче бе спасен от стража на Брайтън.

Gulliver/GettyImages
16 снимки

През втората част гостите се посъбудиха. В 69-ата минута Ив Бисума изпълни свободен удар, но прати топката директно в стената. Малко след това се откри шанс пред Тимо Вернер, но германецът бе на нередовна позиция.

В 77-ата гостите профукаха блестяща възможност да излязат напред в резултата. Курт Зума бе заобиколен от противниковата защита и загуби топката няколко метра пред своята врата. За щастие на "сините" обаче, ударът на Лалана бе неточен. Секунди по-късно Жоржиньо позволи топката да му бъде отнета, но топовният изстрел на Уелбек бе отразен от Кепа.

В добавеното време Бен Уайт получи втори жълт картон, респективно червен, и напусна терена преди съотборниците си. В последните секунди Оливие Жиру отправи удар с глава, но без успех.

Така двата отбора взеха по една точка от срещата. С нея Челси се настани в топ 4 с 55 точки, а Брайтън се отдалечи на още една точка от зоната на изпадащите с 34 пункта.

Челси - Брайтън   КР 0:0

СЪСТАВИ:

Челси: 1. Кепа, 2. Рюдигер, 4. Кристенсен, 15. Зума, 3. Алонсо, 19. Маунт, 5. Жоржиньо, 24. Джеймс, 10. Пулишич, 29. Хавертц, 22. Зиеш

Мениджър: Томас Тухел

Брайтън: 26. Санчес, 4. Уебстър, 5. Дънк, 2. Уайт, 33. Бърн, 8. Бисума, 13. Гросс, 34. Фелтман, 11. Тросард, 18. Уелбек, 10. МакАлистър

Мениджър: Греъм Потър

Съдия: Стюърт Атуел
Стадион: "Стамфорд Бридж", Лондон