Лидерът във Висшата лига Манчестър Сити победи с 2:0 Бърнли като гост в мач от 22-ия кръг на Премиър лийг. Головете за „гражданите“ бяха дело на Габриел Жезус и Рахим Стърлинг.

„Небесносините“ оформиха крайния резултат още първото полувреме, след което свалиха оборотите. Въпреки това възпитаниците на Шон Дайш почти нямаха шансове да застрашат вратата на Едерсон и логично отстъпиха.

По този начин момчетата на Хосеп Гуардиола излязоха еднолично на първото място в таблицата с 47 точки, на 3 пред втория Манчестър Юнайтед и с една среща в пасив.

Бърнли от своя страна е на 16-ата позиция с 22 пункта.

Getty Images/Gulliver
23 снимки

Още в третата минута Стърлинг направи пробив отляво и подаде в наказателното поле към Бернардо Силва, който стреля в очертанията от близко разстояние, Поуп спаси, но при добавката непокритият Жезус вкара с глава за 0:1.

В следващите минути "виненочервените" се окупитиха и минимизираха набезите на бързите и технични играчи на "гражданите" към подстъпите на вратата си.

В 38-ата минута обаче Илкай Гюндоган центрира от десния фланг, а Рахим Стърлинг засече в пеналтерията от непосредствена близост, покачвайки резултата на 0:2.

Две минути по-късно Кансело също опита късмета си с удар от около 15 метра, но право в ръцете на Поуп.

В 48-ата минута Гюндоган отне топката, напредна около 10 метра и шутира към горния ляв ъгъл, но не намери очертанията.

2 минути след това Гюндоган изведе зад отбраната Стърлинг, който се изстреля по лявото крило и изстреля топката по земя, но Ноуп спаси с крак.

В 64-ата минута Матей Видра получи коженото кълбо в зоната на Аймерик Лапорт, обърна се и стреля зрелищно към левия ъгъл на Едерсон, но мерникът му изневери.

В 88-ата минута Гудмундсон отправи едва втория удар към очертанията на Едерсон, но той не застраши вратата му.

Бърнли: Поуп, Лоутън, Тарковски, Мий, Питърс, Макнийл, Корк, Уестууд, Гудмундсон, Видра, Родригес

Резерви: Пийкок Фарел, Дюн, Бардсли, Лонг, Гленън, Стивънс, Бенсън, Мумбонго, Нарти

Мениджър: Шон Дайш

Манчестър Сити: Едерсон, Кансело, Диас, Стоунс, Лапорт, Родри, Гюндоган, Марес, Бернардо, Стърлинг, Жезус

Резерви: Стефън, Уокър, Зинченко, Торес, Менди, Фернандиньо, Фоудън, Гарсия, Гомес

Мениджър: Хосеп Гуардиола

Стадион: "Търф Муур"

Главен съдия: Мартин Аткинсън