Арсенал победи Лийдс с 2:0 и се класира за четвъртфиналите за Карабао Къп. "Артилеристите" имаха превъзходство през първото полувреме, но не успяха да отбележат попадение. През втората част домакините решиха всичко след голове н Калъм Чеймбърс (56) и Едуард Нкетиа (69) и достигнаха до последните осем най-добри отбора в турнира.

Gulliver/GettyImages
60 снимки

Домакините стартираха агресивно двубоя и още в 6-ата минута Едуард Нкетия бе близо до попадение, но изстрелът му премина покрай десния страничен стълб.

Четири минути по-късно Сеад Колашинац нахлу в наказателното поле и нанесе плътен изстрел, принуждавайки Илан Мелие да се намеси решаващо и да избие в ъглов удар.

„Артилеристите“ продължиха да диктуват темпото на терена и почти изцяло владееха контрола на топката/

В 19-ата минута Никола Пепе с индивидуална акция си освободи пространство и стреля, но не успя да намери целта, пращайки топката покрай десния страничен стълб.

В 27-ата минута се откри добра възможност за гостите. Джак Харисън отправи красив изстрел в долния ляв ъгъл, след което Бернд Лено се намеси решително и предотврати попадение във вратата си.

Двата отбора си размениха по няколко добри нападения, но така и не се стигна до попадение в една от двете врати. До края на първата част Лийдс се настани по-продължително в половината на Арсенал, но в този период Бернд Лено не трябваше да се намесва.

Арсенал стартира много агресивно второто полувреме и притисна съперника си. Това даде резултат в 55-ата минута, когато Никола Пепе центрира от ъглов удар в наказателното поле, където Калъм Чеймбърс бе над всички и реализира с глава.

Гостите опитаха да отговорят на предизвикателството и притиснаха съперника си, но изстрел на Джак Харисън бе блокиран.

В 69-ата минута "артилеристите" до голяма степен решиха всичко в мача, отбелязвайки втори гол. Едуард Нкетия се възползва от грешка в отбраната на Лийдс и за него остана най-лесното да вкара в опразнената мрежа.

Малко по-късно Матеуш Клих се озова на добра позиция, но не успя да отбележи, след като изстрелът му бе блокиран.

До края на двубоя Александър Лаказет имаше страхотна възможност да направи резултата класически, но изстрелът му премина над напречната греда.

АРСЕНАЛ - ЛИЙДС 2:0

1:0 Калъм Чеймбърс 56'

2:0 Едуард Нкетия 69'

АРСЕНАЛ: Бернд Лено, Седрик Соареш, Бен Уайт, Роб Холдинг, Сеад Колашинац, Ейнсли Мейтланд-Найлс, Никола Пепе, Емил Смит-Роу, Габриел Мартинели, Едуард Нкетия

Мениджър: Микел Артета

ЛИЙДС: Илан Мелие, Коди Драме, Диего Йоренте, Паскал Струйк, Стюарт Далас, Калвин Филипс, Адам Форшоу, Даниел Джеймс, Тайлър Робъртс, Родриго

Мениджър: Марсело Биелса

Гл. съдия: Андре Маринър