Манчестър Юнайтед се наложи с категоричното 4:0 при домакинството си на Евертън в мача от петия кръг на Висшата лига, който се игра на „Олд Трафорд“. „Червените дяволи“ записаха трета победа след първите пет кръга с 4:0. Този успех бе първият на Жозе Моуриньо в съперничеството му с Роналд Куман.

Манчестър Юнайтед поведе в резултата още в 4-та минута, когато Неманя Матич подаде към Антонио Валенсия, който с много хубав удар от въздуха от границата на наказателното поле на Еверън изпрати топката във вратата на Джордан Пикфорд.

Евертън организира добра атака в 21-та минута, когато Куко Мартина подаде към Уейн Рууни, който стреля, но встрани от десния стълб на вратата на Де Хеа.

Манчестър Юнайтед направи много голям пропуск в 26-та минута. Хуан Мата пусна перфектен пас към Ромелу Лукаку, който финтира Ашли Уилямс, след което остана сам срещу Джордан Пикфорд, но стреля встрани от десния стълб на вратата на Евертън.

Пред Ромелу Лукаку се откри нова много добра възможност в 38-та минута, когато той размени подавания с Маркъс Рашфорд, след което навлезе в наказателното поле на Евертън и стреля, но Пикфорд успя да спаси и да избие в корнер.

Евертън можеше да изравни резултата в 47-та минута, когато Том Дейвис подаде към Уейн Рууни, който финтира Ерик Баи и се озова сам срещу Давид де Хеа, но вратарят успя да спаси удара му.

Пред Ромелу Лукаку се откри добра възможност в 53-та минута, но Джагиелка се намеси отлично и успя да изпревари белгийския нападател и да избие топката.

Евертън направи нов сериозен пропуск в 61-та минута, когато Гилфи Сигурдсон се озова сам срещу Де Хеа и стреля, но вратарят на Манчестър Юнайтед отново спаси.

Хуан Мата стреля от фаул от границата на наказателното поле на Евертън в 64-та минута, но топката срещна десния стълб на вратата на Джордан Пикфорд.

Джеси Лингаард получи отличен пас в наказателното поле на Евертън в 71-та минута и стреля, но над напречната греда. Неманя Матич отправи далечен удар в 76-та минута, но встрани от левия стълб на вратата на Пикфорд. Лингаард отправи нов опасен удар в 78-та минута, но Пикфорд спаси.

Манчестър Юнайтед удвои своята преднина в 83-та минута, когато Ромелу Лукаку подаде към Хенрих Мхитарян, който остана сам срещу Пикфорд и не пропусна да реализира.

Манчестър Юнайтед вкара трети гол в 89-та минута, когато Неманя Матич изпрати топката в наказателното поле на Евертън, Лингаард с глава продължи към Ромелу Лукаку, който отблизо не пропусна да вкара топката във вратата на Пикфорд.

Съдията Андре Маринър свири дузпа за Манчестър Юнайтед във втората минута на добавеното време на срещата. Антони Марсиал навлезе в наказателното поле на Евертън, а Морган Шнайдерлин игра с ръка. Именно Марсиал реализира наказателния удар, като не остави никакви шансове на Пикфорд.

След този успех Манчестър Юнайтед събра актив от 13 точки, но остава на втора позиция заради по-лошата голова разлика от Манчестър Сити, докато Евертън е с 4 точки и е осемнайсти.

Манчестър Юнайтед - Евертън 4:0

1:0 Антонио Валенсия 4'

2:0 Хенрих Мхитарян 83'

3:0 Ромелу Лукаку 89'

4:0 Антони Марсиал 90+2'

Манчестър Юнайтед: 1. Давид Де Хеа - 25. Антонио Валенсия, 3. Ерик Баи, 4. Фил Джоунс, 18. Ашли Йънг - 31. Неманя Матич, 27. Маруан Фелайни - 8. Хуан Мата, 22. Хенрих Мхитарян, 19. Маркъс Рашфърд - 9. Ромелу Лукаку

Евертън: 1. Джордан Пикфорд - 4. Майкъл Кийн, 6. Фил Джагиелка, 5. Ашли Уилямс - 15. Куко Мартина, 2. Морган Шнайдерлин, 17. Идриса Гей, 3. Лейтън Бейнс - 26. Том Дейвис, 10. Уейн Рууни, 18. Гилфи Сигурдсон