Отборът на Мидълзбро изигра един от най-силните си мачове от началото на сезона, побеждавайки тима на Лийдс в дербито от 35-ия кръг на Чемпиъншип. Домакините се наложиха с класическото с 3:0, а в герой за Боро се превърна Патрик Бамфорд, който вкара и трите попадения в мача.

Всичко в мача бе решено още през първото полувреме, когато възпитаниците на Тони Пюлис вкараха на два пъти. Резултатът бе открит в 31-ата минута, а само пет по-късно домакините удариха за втори път. При второто попадение на Бамфорд останаха известни съмнения за засада, но главния рефер и асистентът му решиха, че такава няма.

В 68-ата минута Бамфорд оформи своя хеттрик и осигури трите точки на Мидълзбро.

Във временното класиране Мидълзбро заема шестото място, което дава право на участие в плейофите за Висшата лига. Лийдс остава на 11-та позиция.