Под временното ръководство на Стийв Агню Мидълзбро загуби на „Ривърсайд” с 1:3 от Манчестър Юнайтед в мач от 29-ия кръг на Висшата лига. С днешната си победа „червените дяволи” станаха първият отбор с 600 победи в английското първенство.

Още в 7-та минута пред Рашфорд се откри отлична възможност да открие резултата, но Виктор Валдес показа завиден рефлекс и спаси. Пет минути по-късно домакините изградиха страхотна атака, като Гастон Ремирес бе близо до това да отбележи, но този път Давид де Хеа се намеси блестящо и не допусна гол в своята врата.

Превъзходството на „червените дяволи” бе запечатано в 30-та минута, когато след центриране на Ашли Йънг, Маруан Фелайни намери топката с глава, с което изведе Юнайтед в резултата за 1:0. Така и завърши първото полувреме на срещата.

След подновяването на играта в 62-та минута Джеси Лингард удвои преднината за играчите водени от Жозе Моуриньо, реализирайки великолепно попадение отдалеч. Шест минути по-късно Боро имаше отлична възможност да намали резултата, но удар с глава на Негредо мина встрани от вратата. В 77-та минута Мидълзбро върна интригата в срещата, след като Руди Гестед намали за 1:2.

До края на срещата Негредо на два пъти бе близко до това да изравни резултата. Напрежението в мача дори ескалира, след като в продължението се стигна до размяна на удари между Гестед и Баи.

В 93-та минута Виктор Валдес се подхлъзна, с което позволи на Валенсия да оформи крайното 3:1 и така да ознаменува победа номер 600 за „червените дяволи”. С днешната си победа Юнайтед се доближи до топ 4 в класирането, като е на петата позиция с 52 точки. Мидълзбро остава на дъното на таблицата на 19-то място с 22 пункта.