Манчестър Сити загуби у дома в градското дерби срещу Юнайтед с 2:3 и пропусна първата възможност да стане шампион на Англия предсрочно. "Гражданите" сега ще се концентрират изцяло в предстоящия реванш от Шампионската лига срещу Ливърпул във вторник.

Отборът на Пеп Гуардиола поведе с 2:0 в днешното дерби с голове на Венсан Компани (25`) и Илкай Гюндоган (30`), но през втората част Пол Погба реализира две попадения за три минути (53, 55`), а Крис Смолинг вкара победния гол за "червените дяволи" (69`).

Евентуална победа на Сити щеше да го направи шампиона на Англия с най-много оставащи мачове до края на първенството в елита в цялата история, но тимът на Жозе Моуриньо не позволи това да се случи именно в градското дерби.

Манчестър Сити също така прекъсна серия от 27 мача без поражение у дома.

С оглед на изключително важния мач с Ливърпул, Пеп Гуардиола даде почивка на Аймерик Лапорт, Кайл Уокър, Кевин Де Брюин и Габриел Жезус, а Серхио Аугеро се появи на терена чак в 76-ата минута.