Манчестър Юнайтед се възползва от грешката на Манчестър Сити и съкрати разликата от лидера в класирането на Висшата лига. „Червените дяволи“ се наложиха с 2:0 при домакинството на Хъдърсфийлд от 26-ия кръг на английското първенство. Попаденията за водения от Жозе Моуриньо отбор реализираха Ромелу Лукаку и Алексис Санчес през второто полувреме.

В сравнение със загубата с 0:2 от Тотнъм в предишния кръг, днес мениджърът на „червените дяволи“ Жозе Моуриньо бе направил доста промени в състава. Една от тях бе да остави на пейката рекордната покупка на тима Пол Погба, който се представи слабо срещу „шпорите“, за сметка на 21-годишния Скот Мактоминей.

Още в началните минути домакините овладяха инициативата, но въпреки това трудно стигаха до чисти голови положения пред противниковата врата.

Джеси Лингард отправи хубав удар от границата на наказателното поле на Хъдърсфийлд в 8-та минута, но Йонас Льосъл спаси.

Една от най-добрите възможности за Юнайтед дойде в 27-ата минута, при която новото попълнение Алексис Санчес стреля опасно от границата на наказателното поле, но стражът на Хъдърсфийлд Йонас Льосл показа завиден рефлекс и спаси. В крайна сметка първото полувреме завърши без попадения 0:0.

Ромелу Лукаку и Алексис Санчес комбинираха помежду си в 47-та минута, след което чилиецът стреля, но ударът му бе блокиран.

Минута по-късно Санчес центрира от фаул в наказателното поле на Хъдърсфийлд, където се получи разбъркване, но топката бе изчистена.

Резултатът на „Олд Трафорд“ бе открит в 55-ата минута, а автор на попадението бе Ромелу Лукаку, за когото това бе 19-и гол от началото на сезона. Белгийският национал се разписа, засичайки центриране отляво на завърналия се сред титулярите Хуан Мата.

Съдията Стюарт Атуел свири дузпа за Манчестър Юнайтед в 67-та минута. Хуан Мата подаде към Алексис Санчес, който бе фаулиран от Хефеле в наказателното поле на Хъдърсфийлд. Именно потърпевшият застана зад топката и въпреки че първоначално Льосъл отрази ударът му, топката отново се върна при него и този път чилиецът не сбърка, реализирайки дебютния си гол с екипа на Юнайтед.

След днешния успех тимът на Жозе Моуриньо събра актив от 56 точки, заемайки втората позиция в класирането, на 13 пункта от лидера Манчестър Сити, който по-рано днес завърши наравно 1:1 при визитата си на Бърнли. Хъдърсфийлд пък остава в опасната зона – на предпоследното 19-о място с 24 точки.