Манчестър Юнайтед води с 1:0 след първото полувреме на мача срещу Евертън от петия кръг на Висшата лига.

Манчестър Юнайтед поведе в резултата още в 4-та минута, когато Неманя Матич подаде към Антонио Валенсия, който с много хубав удар от въздуха от границата на наказателното поле на Еверън изпрати топката във вратата на Джордан Пикфорд.

Евертън организира добра атака в 21-та минута, когато Куко Мартина подаде към Уейн Рууни, който стреля, но встрани от десния стълб на вратата на Де Хеа.

Манчестър Юнайтед направи много голям пропуск в 26-та минута. Хуан Мата пусна перфектен пас към Ромелу Лукаку, който финтира Ашли Уилямс, след което остана сам срещу Джордан Пикфорд, но стреля встрани от десния стълб на вратата на Евертън.

Пред Ромелу Лукаку се откри нова много добра възможност в 38-та минута, но Пикфорд успя да спаси и да избие в корнер.