Манчестър Сити си върна 16-те точки преднина в челото на класирането на Висшата лига, след като не даде абсолютно никакъв шанс на Арсенал.

За втори път в рамките на няколко дни Сити победи Арсенал с 3:0 в Лондон, като сега го стори и на собствения му стадион.

Футболистите на Сити бяха безгрешни, за да отбележат с победа мач №100 на своя мениджър Хосеп Гуардиола начело на тима.

Арсенал от своя страна допусна три гола само за първото полувреме в домакински мач от Висшата лига за първи път в историята си. Арсен Венгер пък не направи нито една смяна в двубоя.

Фарсът на Арсенал се оказа исторически

Ман Сити откри с прекрасен гол в 15-та минута, дело на Бернардо Силва. Силва задържа топката пред наказателното поле, финтира двама и реализира.

Аарън Рамзи направи може би най-сериозния пропуск за Арсенал за полувремето в 22-та минута.

Фантастична акция на Лирой Сане, Серхио Агуеро и на върха на атаката Давид Силва, даде отново резултат в 28-та минута, когато Сити направи 2:0. Сане намери Агуеро пред наказателното поле, а той продължи към Давид Силва във вратарското поле и той с красиво докосване намери мрежата.

Пет минути по-късно на "Емирейтс" нещата придобиха катастрофален вид, когато след нова показна акция, Лирой Сане допълни към асистенцията за първия гол и попадение, с което направи 3:0 в Лондон.

Снегът, завалял над Лондон допълнително затрудни футболистите след почивката.

Нищо особено не се промени, но в крайна сметка късметът се усмихна на Арсенал в 52-та минута. За кратко. Отаменди фаулира Мхитарян в наказателното поле и Андре Маринър посочи бялата точка... Само за да може Пиер-Емерик Обамеянг да профука дузпата, като направи задачата на Едерсон да изглежда дори лесна при спасяването.

Обамеянг профука дузпа срещу Ман Сити

След пропиляната златна възможност да се върнат в мача, "топчиите" тотално се предадоха.

Серхио Агуеро бе в отлична позиция да направи и 4:0 в 78-та минута, но Петър Чех се прояви класно, като отрази удара.

До края срещата се доиграваше, като "Емирейтс" остана полупразен за финалните минути.