Манчестър Сити продължава със силното си представяне от началото на сезона. „Гражданите“ се наложиха с минималното 1:0 при гостуването на Челси в дербито от седмия кръг на Висшата лига, което се игра на „Стамфорд Бридж“. Това е пета поредна победа за „небесносините“ в първенството, с което запазиха първото място в класирането. Единственото попадение в срещата отбеляза Кевин Де Брюин в 67-та минута. Мениджърът Хосеп Гуардиола постигна първи успех срещу Антонио Конте, след като италианецът спечели и двата мача през миналия сезон.

Първата възможност в срещата се откри пред футболистите на Челси в 3-та минута, когато Н‘Голо Канте центрира в наказателното поле на Манчестър Сити, където Алваро Мората стреля с глава, но в аут.

Давид Силва отправи удар от границата на наказателното поле на Челси в 12-та минута, но топката премина встрани от левия стълб на вратата на Тибо Куртоа.

Белгийският вратар бе на път да допусне много груба грешка в 12-та минута, но от тялото на Габриел Жезус топката излезе в аут.

Сесар Аспиликуета отправи много опасен удар в 26-та минута, но Едерсон плонжира в долния ляв ъгъл и успя да избие топката в корнер.

Манчестър Сити организира много добра контраатака в 27-та минута, когато Кевин Де Брюин подаде към Рахийм Стърлинг, който с остър пас се опита да намери Габриел Жезус или Давид Силва, но и двамата не успяха да засечат топката и тя излезе в аут.

Давид Силва овладя топката в 29-та минута в наказателното поле на Челси пред Франсеск Фабрегас, след което стреля, но Тибо Куртоа спаси.

Алваро Мората получи контузия в лявото бедро и бе сменен принудително в 35-та минута от Уилиан.

Тибо Куртоа се наложи да се намесва решаващо и в 45-та минута. Кевин Де Брюин центрира от корнер в наказателното поле на Челси, където Фернандиньо се измъкна пред Маркос Алонсо и стреля с глава, но Куртоа внимаваше и успя отново да спаси.

Рахийм Стърлинг овладя добре топката и отправи удар в 54-та минута, но изпрати кълбото над напречната греда в аут.

Франсеск Фабрегас пусна много добър пас към Еден Азар в наказателното поле на Манчестър Сити в 61-та минута, а белгиецът стреля, но Едерсон успя да спаси.

Кевин Де Брюин центрира остро в наказателното поле на Челси в 65-та минута, но Габриел Жезус не успя да засече топката и Тибо Куртоа спаси. Манчестър Сити организира много добра атака в 66-та минута. Топката стигна до Давид Силва, който получи пространство в наказателното поле на Челси и реши да стреля, но ударът му в последния момент бе блокиран. Веднага след това Стърлинг центрира остро в наказателното поле на Челси, но Силва и Габриел не успяха да засечат топката.

Манчестър Сити поведе в 67-та минута, когато Габриел Жезус подаде към Кевин Де Брюин, който с удар от дъгата на наказателното поле на Челси вкара топката в горния ляв ъгъл на вратата на Тибо Куртоа.

Фернандиньо отправи удар, но над напречната греда в аут.

Манчестър Сити организира нова опасна атака в 84-та минута, когато Стърлинг подаде към Габриел Жезус, който стреля, но Рюдигер малко пред гол линията успя да изчисти топката.

Франсеск Фабрегас центрира от фаул в наказателното поле на Манчестър Сити, където Андреас Крестенсен стреля с глава, но над напречната греда в аут.

Манчестър Сити е лидер в класирането с актив от 19 точки и по-добра голова разлика от втория Манчестър Сити. Тотнъм е трети с 14 точки, а Челси е четвърти с 13 точки преди останалите мачове до края на кръга в Премиършип.

Челси - Манчестър Сити 0:1

0:1 Кевин Де Брюин 67'

Челси: 13. Тибо Куртоа – 2. Антонио Рюдигер, 27. Андреас Кристенсен, 24. Гари Кейхил – 28. Сесар Аспиликуета, 7. Н‘Голо Канте, 14. Тиемуе Бакайоко, 4. Франсеск Фабрегас, 3. Маркос Алонсо – 10. Еден Азар – 9. Алваро Мората

Манчестър Сити: 31. Едерсон Мораеш – 2. Кайл Уокър, 5. Джон Стоунс, 30. Николас Отаменди, 18. Фабиан Делф – 17. Кевин Де Брююин, 25. Фернандиньо, 21. Давид Силва – 7. Рахийм Стърлинг, 33. Габриел Жезус, 19. Лерой Сане