Манчестър Сити разгроми Ливърпул с 5:0 в дербито на четвъртия кръг в Премиършип. Първите минути на мача не предвещаваха подобен развой, но Серхио Агуеро откри след 25 минути игра, а Садио Мане помогна доста на съперника, след като за ужасяващо влизане в главата на Едерсон остави съотборниците си с човек по-малко.

Габриел Жезус с голове в края на първото и началото на второто полувреме уби интригата в двубоя, а в края резервата Лерой Сане оформи разгрома за мърсисайдци, за които това е първа загуба през сезона.

Сити пък вече има 10 точки след три победи и едно равенство и поне временно зае първото място. Ливърпул е пети със 7.

Заради контузия капитанът на Сити Венсан Компани пропусна мача, а Пеп Гуардиола заложи на тройка в отбрана в лицето на Отаменди, Стоунс и Данило.

Двубоят започна с атаки и към двете игри като Ливърпул все пак изглеждаше по-активният отбор. На фона на това обаче Сити нанесе своя удар в 25-ата минута. Кевин Де Брюин се възползва от пространството и изведе перфектно Агуеро, който се откъсна мигновено, чукна си покрай Миньоле и вкара в опразнената врата.

Малко след това Садио Мане мина като на парад през няколко играчи в небесносиньо и бе фаулиран от Фернандиньо пред наказателното поле. От изпълнението обаче не последва нищо.

Мохамед Салах също пропусна отличен шанс за изравняване. Египтянинът бе изведен отлично и бе очи в очи с Едерсон, но не успя да го преодолее.

В 34-ата минута пък Габриел Жезус демонстрира изключителен дрибъл, след като открадна една топка отдясно по атаката. Той се справи с няколко противници, но ударът му не затрудни Симон Миньоле.

Ключовият момент дойде в 37-ата минута. Мърсисайдци останаха с човек по-малко, след като Садио Мане получи директен червен картон за тежък удар в главата на вратаря Едерсон. Мане получи прехвърлящ пас и в опита си да стигне до топката преди излезлия напред вратар, удари тежко стража с високо вдигнат крак. Логично последва директен червен картон, а бразилецът получава дълго време медицинска помощ. В крайна сметка той бе изведен с носилка към местна болница, а на негово място в игра влезе Клаудио Браво.

Логично последва 8-минутно продължение, а в него Сити натисна максимално 10-те играчи на съперника. В третата минута на добавеното време гол с глава на Габриел Жезус не бе зачетен заради засада.

3 минути по-късно обаче Жезус все пак удвои аванса. Кевин де Брюин центрира перфектно към Жезус, който бе оставен напълно свободен в наказателното поле и без проблеми реализира с глава за 2:0.

Малко след подновяването на играта пък интригата съвсем приключи след трети гол на домакините. Фернандиньо пое топката в центъра, мигновено намери Агуеро през защитниците на Ливърпул, а аржентинецът не се полакоми и подаде до себе си на Жезус, който чукна в опразнената врата.

В 77-ата минута Сити реализира и четвърти гол, дело на влезлия като резерва Лерой Сане. Германският национал направи прекрасно двойно подаване с Бенжамен Менди, който мигновено му върна, а Сане майсторски засече във вратата за 4:0.

Двубоят се доиграваше, но в добавеното време имаше време за шедьовър на Сане, който оформи крайния резултат с втория си гол в мача. След пас отляво на Кайл Уолкър, германският национал реши да стреля от над 20 метра и прати топката по великолепен начин в горния ляв ъгъл на вратата.