Манчестър Юнайтед записа осмата си победа през сезона, след като е губил в резултата. „Червените дяволи” направиха пълен обрат от 0:1 до 3:1, за да триумфират при визитата си в Северен Лондон на Тотнъм Хотспър. Гол на Единсон Кавани в 34-ата минута бе полемично отменен заради фаул на Скот МакТомини срещу Хюн-мин Сон, а именно кореецът откри резултата пет минути преди края на първата част.

Халфът Фред пък изравни резултата след 57 минути игра в английската столица, за да може Единсон Кавани да реализира втория гол в 79-ата минута. В добавеното време на срещата Мейсън Грийнууд също се разписа на практика оформи крайния резултат.

По този начин Юнайтед удари по амбициите на „шпорите” за крайно класиране в Топ 4, като явно за пореден път феновете на лондонския тим ще изпитат разочарование от своите любимци. За първи път в своята кариера пък мениджърът Жозе Моуриньо получава десет загуби в първенство през един сезон, което е изключително негативен рекорд за португалеца.

Тотнъм - Манчестър Юнайтед

източник: sofascore.com

Тотнъм направи три промени от равенството 2:2 срещу Нюкасъл през миналия уикенд. Танганга, Санчес и Винисиус седнаха на пейката, а на тяхно място стартираха Орие, Дайър и Хюн-мин Сон.

Добрите новини за Ман Юнайтед бяха, че Шоу и Рашфорд се завръщат и стартират, като Солскяер прави една промяна от успеха срещу Брайтън миналата седмица.

84 снимки

Лондончани стартираха срещата по-агресивно, докато гостите от Манчестър бяха в изчаквателна позиция за контраатака. Това не учуди, след като и предварителните нагласи за този мач бяха сходни. В третата минута Хюн-мин Сон опита да затрудни Хендерсън след избита топка, но шутира неточно.

Гостите реализираха попадение след 34 минути игра. Скот МакТомини подаде за Фред, като удари с ръка Сон, но реферът Кавана не отсъди нарушение. Бразилецът комбинира с Погба, който изведе прекрасно зад гърба на отбраната Кавани, а той с кинжален удар по земя матира Лорис за 1:0. Все пак реферът Кавана прегледа на мониторите ситуацията и след това той видя, че шотландският халф фаулира корееца Сон и голът резонно бе отменен.

Тотнъм, на свой ред, удари съперника в 40-ата минута. Джовани Ло Селсо кобминира с Орие, който даде за Кейн. Нападателят продължи с добър пас вдясно на наказателното поле към Лукас Моура, който успоредно намери вляво Сон, за да може кореецът да матира отбраната на гостите - 1:0.

В 50-ата минута пък Люк Шоу намери с чудесно диагонално подаване Уан-Бисака. Десният бек на "червените дяволи" отправи силен удар по диагонала, но капитанът Лорис улови топката. Три по-късно Уан-Бисака центрира отдясно за Кавани, но в сетния миг Родън спря пътя на топката преди уругваеца да нанесе изстрел, който навярно щеше да бъде успешен.

Натискът на гостите даде резултат в 57-ата минута. "Червените дяволи" разиграха страхотно топката пред наказателното поле на "шпорите", а Погба изведе Кавани сам срещу Лорис. Нападателят шутира, а френският страж отрази удара, но Фред притича, за да добави топката във вратата на лондончани за 1:1.

Тотнъм пропусна огромен шанс да поведе отново в резултата. Серж Орие проби отдясно в наказателното поле на Юнайтед, а топката отиде вляво за Сон. Кореецът си освободи място за стрелба, но Хендерсън блокира опита му. В 62-ата минута Лорис направи фантастично спасяване след прекрасен удар на Бруно Фернандеш, но с лявата ръка капитанът на Тотнъм спря топката, която влизаше във вратата му.

В 73-ата минута Хари Кейн шутира мощно от малък удар посока вратата на Хендерсън, но английският страж направи добро спасяване с крак. След корнера Орие можеше да отбележи попадение, но ударът му отблизо бе над напречната греда на вратата, пазена от Хендерсън. Десет минути преди края на редовното време Юнайтед направи пълен обрат. Мейсън Грийнууд центрира страхотно за Единсон Кавани, който се измъкна от опеката на Серж Орие и с глава прати топката във вратата на домакините - 1:2.

Шест преди края Кавани можеше да вкара нов гол, но в собствената си врата. Погба отклони топката назад при центриране от корнер, а уругваецът игра с нея, за да не може това да направи Сисоко, който щеше да вкара. Кълбото обаче отиде към вратата на Хендерсън, но за щастие за гостите се отби в десния страничен стълб на тяхната врата.

В добавеното време на срещата резервата Мейсън Грийнууд реализира третия гол за Юнайтед в срещата, след като завърши добра атака, в която Пол Погба блесна и асистира за младия нападател - 3:1.

FT / ТОТНЪМ - МАН ЮНАЙТЕД 1:3 ► КЛАСИРАНЕТО В АНГЛИЯ

1:0 Хюн-мин Сон (40)