Челси се завърна в топ 4 на класирането във Висшата лига, след като в последния мач от 27-ия кръг победи УБА с 3:0. На два пъти във вратата на съперника се разписа Еден Азар, а едно попадение добави Виктор Моузес. На трибуните бяха три от легендите на Челси от близкото минало в лицето на Джанфранко Дзола, Джанлука Виали и Торе Андре Фло.

След този успех Челси зае четвъртото място в класирането с актив от 53 точки, а УБА е на последното 20-о място с 20. Така момчетата на Конте записаха успех, след две поражения в първенството от Борнемут и Уотфорд.

Още в 3-ата минута на двубоя между Челси и УБА, нападателят на гостите Даниел Стъридж се контузи и трябваше да напусне терена. Той получи разтежение в задната част на бедрото и беше заменен от Джей Родригес.

Три легенди на Челси на трибуните за мача

В началните минути УБА беше по-активният тим и пропусна на два пъти да накаже лондончани. Първо на Кристенсен се наложи да избива топката в корнер при опасна ситуация пред вратата, а в 6-ата минута и Саломон Рондон не намери целта. Пет минути по-късно и удар на Джей Родригес не намери целта.

Челси откри резултата с попадение на Азар в 25-ата минута на срещата с неговия шести гол от началото на 2018. Той направи отлично двойно подаване с Жиру и не остави шансове на Фостър.

До края на първата част Оливие Жиру пропусна на два пъти да удвои преднината на "сините", но момчетата на Конте се оттеглиха с аванс от едно попадение в съблекалните на почивката.

Много сериозен пропуск направи Саломон Рондон в 56-ата минута, след като Кристенсен сбърка, но това не беше фатално за Челси, след като Куртоа спаси. След центрирането от корнера Джони Еванс пропусна да изравни резултата.

Какво сложи Мората на лицето си?

В 63-ата минута на срещата Виктор Моузес направи резултата 2:0 за Челси срещу УБА, след като той подаде пас към Сеск Фабрегас, той опита да му върне топката, която се отби в бранител на "дроздовете" и попадна в голмайстора, за да стане резултатът 2:0.

Еден Азар в 71-ата минута направи резултата 3:0, след като преодоля съпротивата на бранител на "дроздовете" и от границата на наказателното поле в близкия ъгъл матира Фостър.

До края на мача Челси не се напрегна да вкара четвърти гол и завърши в спокойно темпо двубоя, за да се върне на победния път.