Ако поговорката, че денят се познава от сутринта е вярна и във футболно отношение, то ни предстои един страхотен и луд сезон във Висшата лига. Защото надпреварата в елита на Англия стартира с един изключителен сблъсък, в който Арсенал постигна драматична победа с 4:3 над Лестър в двубой, преминал през куп обрати и показал ни много качествен футбол.

Гол още във 2-ата минута на дебютанта Александър Лаказет само загатна за това, което предстои, а то включваше повеждане за „лисиците” на два пъти, както и обрат за „топчиите” в самия край след два гола на двама футболисти, влезли като резерва.

Само 95 секунди след официалния старт на сезона във Висшата лига станахме свидетели на първия гол в английския елит. Tой бе дело на дебютант в лицето на Александър Лаказет. Новото френско попълнение на "топчиите" реализира чудесно попадение с глава след центриране на Мохамед Елнени и така започна по най-добрия възможен начин своята кариера в северен Лондон.

Само 120 секунди по-късно обаче равенството бе възстановено. След дълбоко центриране в наказателното поле, Хари Магуайър успя на аутлинията да играе с глава и да върне топката към Шинджи Оказаки. Японецът надскочи Гранит Джака и с глава реализира срещу неубедителния Петър Чех.

В следващите минути домакините бяха по-активни в предни позиции, а Окслейд-Чембърлейн и Лаказет не успяха да реализират. Никой пък не засече опасен пас по земята на пробилия в наказателното поле Дани Уелбек.

В 29-ата минута Гранит Джака направи фатална грешка с лош пас в средата. Той бе пресечен от Марк Олбрайтън, който навлезе навътре към наказателното поле на съперника и перфектно центрира за Джейми Варди, за когото не бе проблем да засече топката между двама бранители в червено и да реализира за 2:1.

До края на полувремето Лестър играеше по-добре и с опасни центрирания притесняваше съперника. Головото шоу обаче продължи с попадение във вратата на Каспер Шмайхел в последните секунди на двуминутното продължение.

След добра комбинация Александър Лаказет успя да промуши топката към Сеад Колашинац, който технично обърна към Уелбек, за когото остана само да чукне в опразнената врата, за да материализира красивата атака.

И след добрия завършек на първата част, Арсенал трябваше да претърпи нов труден момент в 56-ата минута, когато Лестър поведе за втори път в резултата след втория гол в двубоя за Варди.Рияд Марез центрира чудесно към близката греда, Джейми Варди нахлу на точното място, а отбраната на домакините действаше много неориентирано и позволи на нападателя да засече успешно за 3:2, реализирайки своя втори гол в двубоя.

Арсен Венгер реагира на случващото се като пусна в игра Арън Рамзи и Оливие Жиру на местата на Мохамед Елнени и Роб холдинг. В последствие и Тио Уолкът влезе в игра, но именно първите две промени се оказаха ключови, защото именно Рамзи и Жиру донесоха успеха.

В 83-ата минута Джака изпрати чудесен пас с остро центриране към наказателното поле. Там уелсецът си откри добра възможност за гол след фамозно първо докосване, след което не се замисли и отправи голов изстрел във вратата на Каспер Шмайхел за 3:3.

2 минути по-късно Лаказет получи топка в наказателното поле, преодоля двама в синьо, а Шмайхел изби удара му в корнер. Именно от центрирането от ъгловия удар обаче дойде четвъртото попадение за „топчиите”. Джака центрира, а Жиру засече с глава от трудна позиция като класно насочи топката точно под напречната греда.

До края на мача Лестър не успя да стигне до ново изравняване и така остана с празни ръце, въпреки добрия мач, който направи. Арсенал пък стартира сезона с важни три точки.