Отборът на Ливърпул все още не може да се отърси от боя, който му нанесе Манчестър Сити в предишния кръг на Висшата лига. След краха с 0:5, „червените“ продължават да изпитват сериозни трудности и все още не могат да спечелят три точки.

След равенството в Шампионската лига през седмицата срещу Севиля, днес тимът на Юрген Клоп стигна само до 1:1 на свой терен срещу Бърнли.

„Мърсисайдци“ надиграха своя противник по категоричен начин, но множеството създадени и пропуснати положения пред вратата на гостите, струваха скъпо на „червените“.

Клоп: Ливърпул сам си е виновен, ядосан съм

Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп направи цели седем промени в състава си в сравнение със злополучния мач от Шампионската лига срещу Севиля, в който „червените“ изпуснаха победата и стигнаха до разочароващо 2:2 на „Анфийлд“.

Грешникът за мърсисайдци в този мач Деян Ловрен остана на пейката, въпреки че от клуба обявиха, че отсъствието му от стартовия състав е поради здравословен проблем.

Голямата новина в състава на домакините обаче бе завръщането на Филипе Коутиньо. Бразилецът записа първия си мач за тима във Висшата лига от началото на сезона.

На вратата на домакините започна Симон Миньоле, а пред него действаха новото попълнение Робъртсън, Клаван, Матип, Александър-Арнолд, Коутиньо, Джан, Милнър, Фирмино, Стъридж и Салах.

Въпреки сериозните рокади в редиците на Ливърпул и най-вече тези в отбраната на тима, домакините не показаха ново лице и отново разочароваха.

Именно след безобразна грешка на централните защитници Жоел Матип и Рагнар Клаван, които не успяха да опазят футболист на Бърнли в наказателното поле, коженото кълбо бе избито към Скот Арфийлд, който с премерен удар в десния ъгъл на вратата разочарова Миньоле.

Ливърпул се върна бързо в мача. Само три минути след гола на гостите Мохамед Салах се разписа за 1:1. Той получи отличен пас от Емре Джан и с удар в близкия ъгъл възстанови равенството. До края на полувремето Салах и Стъридж пропиляха отлични възможности за гол.

В първите минути след подновяването на играта вратаря на Бърнли Поуп отрази удари на Джан и Стъридж. В 78-ата минута Юрген Клоп предприе две смени. Германецът извади Коутиньо и Фирмино и включи на тяхно място Алекс Окслейд-Чембърлейн и Доминик Соланке.

В 81-ата минута гостите пропуснаха две чудесни възможности да поведат, а Клаван и Миньоле спасиха вратата на домакините. В 85-ата минута Доминик Соланке с удар отблизо прати топката в напречната греда на Бърнли, а до края на срещата не се случи нищо интересно.