Ливърпул постигна минимална победа с 1:0 при гостуването на Уест Бромич Албиън от 33-ия кръг на Висшата лига. Победното попадение за мърсисайдци реализира Роберто Фирмино в добавеното време на първата част. Уест Бромич записа трета поредна загуба, а Тони Пюлис допусна първо поражение в домакински мач от Ливърпул.

Първата сериозна възможност в мача се откри пред футболистите на Юрген Клоп в 15-та минута. Клаудио Якоб подари топката на Филипе Коутиньо, който напредна, а след това подаде към Роберто Фирмино, който стреля, но неточно встрани от левия стълб на Бен Фостър.

Ливърпул отново разгърна добра атака в 24-та минута, когато отново Коутиньо и и Фирмино бяха в центъра на вниманието, но последният стреля в аут.

Пред Филипе Коутиньо се откри много добра възможност в 34-та минута, но ударът му премина над напречната греда в аут.

Ливърпул поведе с 1:0 в добавеното време на първата част. Джеймс Милнър центрира от фаул в наказателното поле на Уест Бромич, където Лукас Лейва продължи с глава към Роберто Фирмино, който бе изпуснат на задна греда и не пропусна да вкара.

Ливърпул пропиля невероятна възможност да удвои своята преднина в 57-та минута, когато Роберто Фирмино подаде към Джеймс Милнър, който бе изведен на отлична позиция и стреля от въздуха, но над напречната греда в аут.

Уест Бромич можеше да изравни резултата в 80-та минута, когато Рондон подаде към Мат Филипс, който изскочи сам срещу Симон Миньоле, но вратарят на Ливърпул успя да спаси удара на нападателя.

Ливърпул бе близо до това да подпечата своя успех във втората минута на добавеното време на срещата, когато Алберто Морено открадна топката от Джеймс МакКлийн и бе длъжен да изпрати топката в опразнената врата, но стреля в аут.

В третата минута на добавеното време на срещата Мат Филипс центрира опасно, но Симон Миньоле успя да се намеси решаващо и да избие топката.

Ливърпул е трети с 66 точки, докато Уест Бромич Албиън е осми с 44 точки.