Лестър сложи край на серията си от 5 поредни шампионатни мача без успех във Висшата лига на Англия, като победи Арсенал с 3:1 в отложен мач от 31-ия кръг. Почти цял мач „топчиите” играха с човек по-малко и това до голяма степен обуслови крайния резултат. Това не отменя факта, че загубата беше седма поредна за лондончани при гостуване.

Домакините стартираха по-напористо срещата и стигнаха първи до голово положение. В 13- ата минута Джейми Варди като на шега мина покрай няколко защитници на Арсенал и стреля много силно към вратата. Петър Чех беше на място, за да избие корнер.

Именно този ъглов удар доведе до откриването на резултата. Топката не беше изчистена особено удачно от защитата на лондончани, а отляво я стигна Кристиан Фукс. Австриецът центрира към далечния край на наказателното поле, където Фусени Диабате с глава свали към Келечи Ихеаначо. Бившият играч на Манчестър Сити с хубав изстрел прониза мрежата на „топчиите” – 1:0.

Само секунди по-късно ситуацията за гостите се влоши още повече. Младият Константинос Мавропанос допусна кошмарна грешка и при опит да изнесе топката, я подаде право на Ихеаначо. Нигериецът веднага се устреми напред, а Мавропанос го задържа, за да не го остави сам срещу вратаря. Логично гъркът получи директен червен картон и остави тима си с човек по-малко.

Десет минути преди края на полувремето вратарят Елдин Якупович обра овациите на „Кинг Пауър Стейдиъм”, като от упор отрази изстрел на Хенрих Мхитарян. Арменецът със сигурност можеше да се справи по-добре при завършващия удар.

Въпреки численото неравенство, Арсенал намери начин да изравни в 53-ата минута. Ейнсли Мейтланд-Найлс направи страхотен рейд покрай Фукс отдясно по атаката, тръгна по аутлинията в пеналта и намери Пиер-Емерик Обамеянг пред зейналата врата. Габонецът видя как Якупович спасява първия му шут, но при втория вече нямаше прошка – 1:1.

Четвърт час преди края една необмислена проява на Мхитарян коства мача на „топичиите”. В 75-ата минута арменецът посегна лошо към резервата Демарай Грей в наказателното поле и го закачи. Англичанинът веднага падна на тревата, а реферът посочи бялата точка. От нея Варди беше безкомпромисен – 2:1.

В последната минута от редовното време Рияд Марез довърши противника с марков гол. Алжирецът получи дълъг извеждащ пас отдясно, напредна и влезе в наказателното поле, където с рязък финт прати защитник на гостите в грешната посока. После му остана само да плъзне топката под плонжа на Петър Чех – 3:1 и победа за „лисиците”.

Успехът не промени класирането на Лестър Сити, който си остава 9-и, но вече с 47 точки. Арсенал остава 6-и с 60 пункта.