Лестър излезе на второ място в класирането във Висшата лига след победа с 2:0 у дома над Арсенал в среща от 12-ия кръг в английския шампионат.

На мокрия терен на стадион "Кинг Пауър" домакините имаха превъзходство през целия мач. Преди почивката лондончани бяха значително по-равностойни, но пропуснаха своите шансове да изненадат "лисиците".

В самото начало на втората част удар на Ндиди от домакините срещна напречната греда на вратата на "артилеристите", но в 68-ата минута Джейми Варди се разписа с шут от наказателното поле след добра атака и асистенция на Юри Тилеманс. Четвърт час преди края Джеймс Мадисън оформи крайното 2:0 след подаване на Варди.

Арсенал е на шесто място в класирането с актив от 17 точки.

В неделя лидерът в класирането Ливърпул приема шампиона от миналия сезон Манчестър Сити, докато Манчестър Юнайтед е домакин на Брайтън.