Шампионът на Англия Челси постигна третата си поредна победа във Висшата лига. В мач от 4-ия кръг момчетата на Антонио Конте се наложиха като гости с 2:1 над Лестър.

Новото попълнение на лондончани Алваро Мората откри резултата на "Кинг Пауър Стейдиъм" в 41-ата минута, засичайки с глава центриране на сънародника си Сесар Аспиликуета. Пет минути след началото на втората част Н‘Голо Канте наказа бившия си отбор, удвоявайки преднината на Челси.

В 61-ата минута голмайсторът на „лисиците“ Джейми Варди върна надеждите на своя тим, намалявайки на 1:2 след точно изпълнение на 11-метров наказателен удар. Въпреки опитите на домакините да стигнат поне до равенството, шампионите удържаха аванса си и се поздравиха с крайния успех, който ги изкачи на третата позиция в класирането с 9 точки. Лестър пък остава на 17-а позиция с 3 пункта.