Челси води с 1:0 след първото полувреме при визитата си на Лестър от четвъртия кръг на Висшата лига.

Алваро Мората създаде първата опасност в срещата още в 4-та минута, когато отправи удар от границата на наказателното поле на Лестър, но Каспер Шмайхел плонжира и спаси.

Маркос Алонсо центрира остро в наказателното поле на Лестър, но Уес Морган направи решаваща намеса и успя да изчисти топката в корнер.

Франсеск Фабрегас пусна отличен извеждащ пас към Алваро Мората в 10-та минута. Нападателят изскочи сам срещу Шмайхел, но не успя да си спре топката и датският вратар успя да спаси.

Пред Джейми Варди се откри отлична възможност в 26-та минута, когато той получи отличен пас от Рияд Марез. Нападателят отправи диагонален удар, но встрани от десния стълб на вратата на Тибо Куртоа.

Алваро Мората получи топката в наказателното поле на Лестър в 34-та минута, но се забави с нейното обработване и Уес Морган успя да блокира удара му.

Алваро Мората направи отличен пробив в 36-та минута и навлезе в наказателното поле на Лестър, след което стреля, но топката рикошира в ръката на Уес Морган, който се хвърли на шпагат и излезе в корнер. Съдията Лий Мейсън прецени, че няма основание да свири дузпа за Челси.

Лестър организира много опасна контраатака в 40-та минута, когато Рияд Марез подаде към Слимани, който излезе сам срещу Тибо Куртоа и стреля, но белгийският вратар направи решаващо спасяване.

Челси поведе с 1:0 в 41-та минута, когато Тиемуе Бакайоко подаде към Сесар Аспиликуета, който центрира в наказателното поле на Лестър, където Уес Морган изпусна Алваро Мората, който засече топката с глава и я вкара във вратата на Каспер Шмайхел.

Виктор Моузес отправи удар от разстояние в добавеното време на първата част, но Каспер Шмайхел успя да спаси.