Манчестър Сити се наложи с 2:1 над Лестър в мач от 37-ия кръг на Висшата лига. Точни за "гражданите" бяха Давид Силва в 29-ата минута и Габриел Жезус от дузпа в 36-ата, Шинджи Оказаки пък върна едно попадение за гостите в 42-ата минута на мача. Две спорни ситуации белязаха срещата. Първата бе при откриващото попадение на Силва, при което останаха съмнения за засада. Втората пък бе при резултат 2:1 за "гражданите". Рияд Марез пропусна възможността да изравни за тима си от дузпа, тъй като бе отсъдено нарушение за двоен удар.

Домакините бяха по-активният тим на терена в началото на  първото полувреме, като още в 4-ата минута Фернандиньо имаше възможност да открие резултата. След центриране на Лирой Сане от корнер, Фернандиньо засече с глава, но топката мина встрани от лявата греда.

В 9-ата минута Лестър си спечели ъглов удар, Вилфред Ндиди си осигури пространство в наказателното поле и стреля с глава, но много неточно.

Само две минути по-късно Марк Олбрайтън пък изпрати защеметяващ удар воле от около 21 метра в средата на вратата, но вратарят на “гражданите” Вилфредо Кабайеро внимаваше и спаси.

В 19-ата минута Лирой Сане изпусна страхотна възможност да изведе тима си напред в резултата. Германецът овладя отличен пас в наказателното поле, шутира, но ударът му бе блокиран от защитник на гостите.

Манчестър Сити - Лестър Сити

източник: Gulliver/Getty Images

Неспирните атаки на Сити дадоха резултат в 29-ата минута, когато падна и първият гол, дело на Давид Силва. Нахлуващият отдясно Лирой Сане намери испанския нападател с отличен пас в пеналтерията, а Силва изпрати топката в левия ъгъл на вратата.

След попадението обаче останаха съмнения за засада, тъй като Рахим Стърлинг се намираше зад защитата и при удара на Силва посегна да играе с топката, въпреки че не я докосна.

“Гражданите” удвоиха само шест минути по-късно след дузпа. Йоан Беналуан влезе на шпагат в нахлуващия в наказателното поле Лирой Сане и съдията Робърт Мадли не се поколеба да отсъди дузпа в полза на “гражданите”. Точен от бялата точка бе Габриел Жезус, който се разписа за 2:0.

Малко преди края на полувремето Лестър върна едно попадение във вратата на Сити. В 42-ата минута Шинджи Оказаки шутира от около 13 метра, Вилфредо Кабайеро се разтегна, но не успя да спаси и топката се озова под напречната греда.

След гола гостите се активизираха и в началото на втората част, имаха няколко положения за изравняване на резултата. В 47-ата минута Марк Олбрайтън, шутира топката в движение от границата на наказателното поле, но топката прелетя встрани от дясната греда.

Крилото на “гражданите” пък получи тежък удар в 65-ата минута, след съприкосновение с Фернандиньо, който в опит да отнеме топката, удари с лакът Олбрайтън в лицето.

В 76-ата минута куриозна ситуация лиши гостите от изравняващото попадение. Лестър получи дузпа, след като Гаел Клиши събори в наказателното поле Рияд Марез. Алжирецът получи правото да стреля от бялата точка и се разписа във вратата на Кабайеро, но съдията забеляза нарушение при изпълението му. При удара Марез се подхлъзна и докосна с другия си крак топката. Това бе отчетено като двоен удар и дузпата не бе преизпълнена.

Манчестър Сити - Лестър

Десетина минути по-късно пък Джейми Варди пък профука нов шанс да върне Лестър в мача. Марез проби отдясно, след това отправи пас по земя към Симсън, който пък подаде към нападателят на “лисиците”. Варди обаче не успя да се разпише, след като стреля, а топката мина на сантиметри от дясната греда.

Така възпитаниците на Хосеп Гуардиола си осигуриха трите точки и с актив от 72 точки се изкачиха на 3-ото място в класирането, измествайки Ливърпул, който има 70 и мач по-малко. “Мърсисайдци” ще се изправят срещу Уест Хям в неделя от 16:15 часа. Лестър пък остава на 9-ата позиция с 43 пункта.