Отборът на Кристъл Палас победи Хъл Сити с 4:0 в двубой от 37-я кръг на Висшата лига и така Хъл официално изпадна от английския футболен елит.

Хъл Сити заема 18-о място с 34 точки кръг преди края на сезона, а 17-ят Суонси е с 38 в актива си и не може да бъде изпреварен.

За Хъл Сити това бе трети пореден двубой без победа във Висшата лига и общо 21-а загуба.

Отборът на Кристъл Палас пък е 13-и във временното подреждане с 41 точки, колкото има и 14-ят Стоук Сити. Воденият от Сам Алърдайс тим прекъсна серия от три поредни поражения и запазва позицията си във Висшата лига и догодина.

Още в 3-ата минута Уилфред Заха се възползва по чудесен начин от грешка в защитата на гостите и даде преднина на Кристъл Палас за 1:0.

Малко по-късно и Джеймс Томкинс имаше възможност да се разпише, но не успя да насочи добре топката. В 34-ата минута обаче Кристиан Бентеке засече перфектно топката с глава след центриране от корнер и покачи на 2:0 за домакините.

Камил Гросицки опита да намери свободен съотборник в 38-ата минута, но защитата на Кристъл Палас се справи. Пак той пропусна отлична възможност за Хъл Сити в 58-ата минута.

В 84-ата Майкъл Доусън фаулира Джеф Шлуп и при последвалата дузпа Лука Миливоевич бе точен от бялата точка, давайки аванс от три гола за Кристъл Палас.

Точка на спора сложи Патрик ван Аанхолт с точен удар в 90-ата минута за крайното 4:0 в полза на домакините от Кристъл Палас.