Отборът на Кристъл Палас нанесе изключително тежко поражение на Арсенал и го отдалечи още повече от Топ 4. Тимът на мениджъра Сам Алърдайс се наложи с класическото 3:0, а това бе поредна гръмка победа над лондонски съперник. Само преди два кръга „орлите“ надделяха над лидера Челси с 2:1 на „Стамфорд Бридж“.

Головете за успеха на домакините реализираха Андрос Таунзенд, Йоан Кабай и Лука Миливойевич от дузпа. Така Арсенал изравни негативен рекорд във Висшата лига, записвайки четвърта поредна загуба като гост.

Тимът на Палас не успя да осъществи обичайния домакински натиск, а първата отлична ситуация в срещата дойде в 9-ата минута и бе в полза на гостите. Елнени получи топката на удобна позиция и стреля силно по диагонала, затруднявайки Уейн Хенеси на голлинията. Вратарят на домакините обаче се справи отлично и успя да избие в корнер.

Резултатът в мача бе открит в 17-ата минута след отлична отборна игра на Палас. Топката бе пратена в половината на Арсенал, където Кристиан Бентеке успя да се пребори и да продължи атаката на своите. Андрос Таунзенд и Йоан Кабай разиграха спокойно пред отбраната на гостите, преди топката да бъде пратена към Заха на десния фланг. Бившият нападател на Юнайтед успя да намери нахлулия в наказателното поле Таунзенд, който от няколко метра с мощен шут откри.

Въпреки нуждата от адекватна реакция, футболистите на Арсен Венгер продължиха да бъдат анемични в предни позиции и да не затрудняват особено стража на домакините, а отбраната на Кристъл Палас лесно предвиждаше ходовете на Алексис Санчес и компания.

Няколко минути преди почивката тимът на Сам Алърдайс можеше да поведе с 2:0, но удара на Кристиан Бентеке бе отразен с вещина от вратаря на Арсенал.

През втората част домакините показаха още по-добра игра, въпреки че гостите бяха тези, които владееха топката в по-големи периоди. Това обаче не оказа никакво влияние на крайния изход на срещата.

Само шест минути след почивката Бентеке прати топката в мрежата, но страничният рефер правилно отсъди засада срещу нападателя.

Все пак домакините стигнаха до втория си гол след брилянтно изпълнение на Йоан Кабай. Французинът получи чудесен пас от Заха, който асистира и за първия гол в мача, и с изключително премерен удар в далечния ъгъл на вратаря успя да вкара за 2:0.

Точка на спора в мача сложи сърбинът Лука Миливойевич, който се разписа от бялата точка след нарушение на вратаря Мартинес срещу Таунзенд. Третият гол в мача дойде 68-ата минута, а до края на срещата Арсенал така и не намери верния път към гола.

Загубата на „артилеристите“ е сериозен удар по амбициите им за място в Топ 4. Арсенал има 54 точки и заема шестата позиция във временното класиране. Палас пък се отдалечи още от зоната на изпадащите. „Орлите“ се намират на 16-та позиция с 34 точки.