Отборът на Ковънтри се добра до равенство срещу гостуващия Нотс Каунти в първи плейофен мача за класиране в английската Лига 1.

На стадион „Рико Арена“ домакините бяха изправени пред угрозата да загубят първия сблъсък, като губеха в резултата чак до 87-ата минута.

След интересно първо полувреме, в което обаче не паднаха голове, футболистите на Нотс Каунти успяха да открият резултата само четири минути след почивката. В герой за гостите се превърна Джонатан Форте.

В заключителните минутки на мача домакините стигнаха до дузпа, която обаче предизвика сериозни полемики. Том Байлис получи пас в наказателното поле, където бе пресрещнат от Мат Туутли падна на земята. Реферът посочи бялата точка, но при повторенията се видя, че играчът на Нотс Каунти играе първи с топката.

Зад топката застана Марк Макнулти и не сгреши – 1:1.

Ревашнът между Нотс Каутни и Ковънтри е в петък, а победителят от тази двойка ще срещне един измежду отборите на Линкълн и Екзитър, който в първия мач също не излъчиха победител, завършвайки при резултат 0:0.