Отборът на Ливърпул взе ценна победа в битката за тройката в Англия и директно място в Шампионската лига. Ливърпул победи с 4:0 при гостуването си на Уест Хем в 37-я кръг на Висшата лига. Воденият от мениджъра Юрген Клоп тим заема временно третата позиция в шампионата със 73 точки. Четвъртият в момента Манчестър Сити е със 72 точки в актива си и мач по-малко.

В последния си двубой в първенството мърсисайдци са домакини на Мидълзбро.

Тимът на Уест Хем прекъсна серия от пет мача без поражение и остава с 42 точки на 12-а позиция във временното класиране в Англия.

За Ливърпул при завръщането си в титулярния състав се разписа Даниел Стъридж, на два пъти бе точен Филипе Коутиньо, който вече има 12 попадения през сезона във Висшата лига, а чевъртият гол бе дело на Дивок Ориги.

Виждате двойно или Клоп доведе двойник на мач?

Двубоят бе изключително интересен с доста положения, като още в 8-ата минута Сам Байрам прати топката на сантиметри от лявата греда на вратата на Ливърпул. Три минути по-късно и гостите се разминаха с попадение, след като Жоел Матип удари гредата с мощен удар.

Симон Миньоле се намеси добре след опасен удар на Едимилсон Фернандес в 13-ата, а в 26-ата мърсисайдци застрашиха вратата на Уест Хем, но Филипе Коутиньо не успя да се разпише.

В 35-ата минута дойде моментът на Даниел Стъридж, който получи от Коутиньо и възползвайки се от грешка в защитата на домакините се разписа за 1:0 за Ливърпул.

Стъридж даде преднина на Ливърпул

В самия край на полувремето Андре Аю пропиля отличен шанс за Уест Хем и резултатът се запази 1:0 за гостите.

След почивката Ливърпул на свой ред пропусна нова възможност, когато Жоржиньо Вайналдум не успя да се разпише, удряйки гредата.

Коутиньо пак бележи, Билич беснее

Филипе Коутиньо обаче донесе спокойствието за мърсисайдци в двубоя с два гола в рамките на 5 минути. Първо в 57-ата Коутиньо реализира за 2:0 с хубав удар от границата на наказателното поле, а в 62-ата минута покачи на 3:0.

Това бе един от най-дискусионните моменти в двубоя, тъй като домакините искаха дузпа за нарушение на Вайналдум в наказателното поле, но сигнал от рефера не последва, Ливърпул атакува и бразилецът отбеляза 12-ия си гол във Висшата лига през сезона.

В 69-ата минута на срещата Ашли Флетчър застраши вратата на Ливърпул, а в 76-ата Дивок Ориги бе точен за 4:0 за мърсисайдци, оформяйки крайния резултат в двубоя.