Мениджърът на Челси Антонио Конте коментира достатъчно красноречиво победата над Манчестър Юнайтед в четвъртфиналите на ФА Къп. Италианският специалист изтъкна, че звездата на отбора Еден Азар цял мач не е могъл да играе, с което намекна за грубата игра на противника.

„Сините“ от Лондон се наложиха у дома с 1:0 благодарение гола на Н'Голо Канте и в полуфиналите на най-стария футболен турнир ще спорят с Тотнъм. За крайния успех помогна и фактът, че в 35-ата минута Юнайтед остана с човек по-малко след червен картон на Андер Ерера, който в хода на мача бе декориран за два фаула срещу Еден Азар.

Моу и Конте едва не се хванаха за гушите

„Смятам, че Азар започна като титуляр и цял мач не можа да играе“, коментира Конте по този повод. „Нека хората помислят върху това, а после да съдят.“

„Изиграхме добър мач срещу силен съперник с добри футболисти. Юнайтед разполага с най-добрия състав в Англия. За нас е истинско удоволствие, че се класирахме за следващата фаза“, добави още италианецът, който имаше горещ спор с мениджъра на „червените дяволи“ Жозе Моуриньо към края на първото полувреме.