Бърнли нанесе поражение на шампиона Челси с 3:2 в двубой от първия кръг на Премиършип. Домакините от Челси завършиха двубоя с девет души, след като Кейхил и Фабрегас бяха изгонени от рефера. Гостите реализираха чрез Сам Воукс на два пъти и Уорд, а Брейди нацели и гредата. За Челси точни бяха Мората и Давид Луис.

Срещата започна много динамично и още в 14-ата минута Гари Кейхил направи безумно влизане в краката та Стивън Дефур и съдията му вдигна директен червен картон, което наруши ритъма на игра на домакините.

Челси с негативно постижение

Бърнли съумя да се възползва от тази ситуация и до почивката наниза 3 гола. Първо в 24-ата минута Сам Воукс беше точен, а гостите бяха на ниво. В края на полувремето резултатът набъбна до 2:0 след хубав гол на Стивън Уорд, който беше на точното място и се разписа, а в края на полувремето Воукс реализира и втория си гол с красиво попадение.

През втората част Челси се попреобрази и Мората се разписа с първи гол за сезона в 69-ата минута на срещата. Съдията вдигна втори жълт картон на Фабрегас в 81-ата минута и остави съотборниците си с девет души. В 16-ата минута той получи първото си предупреждение за ръкопляскания към съдията.

Въпреки деветте си човека на терена, Челси намали разликата до 2:3 в 88-ата минута, когато реализаторът на Челси Мората сервира топката на Давид Луис, който се разписа.

Бърнли отвърна с греда на Брейди, а в крайна сметка Бърнли съумя да спечели трите точки, независимо от натиска на Челси за изравняване.

Новакът Хъдърсфийлд победи като гост Кристъл Палас с 3:0, Саутхемптън и Суонси завършиха 0:0, а УБА победи Борнемут с 1:0 с попадение на Хегази в 31-ата минута на срещата.

По-рано през деня Уотфорд и Ливърпул направиха зрелищно 3:3