Кардиф Сити защити позициите си в топ 4 на Чемпиъншип, като надигра с изразителното 4:1 над Лийдс Юнайтед в 30-ия кръг на втория ешелон в английския футбол.

Гостуването тръгна по перфектен начин за уелсците, които откриха след само 9 минути игра. Арманд Траоре опита две центрирания отляво в наказателното поле, като при втория опит намери Калъм Патерсън по перфектен начин във вратарското поле. За последния не бе трудно да вкара с глава за 1:0.

В 41-ата минута Патерсън демонстрира чудесна скорост по левия фланг, надбяга пазача си и даде успореден пас в пеналта. Вратарят на Лийдс се подхлъзна и не реагира навреме, а Джуниър Хойлет дотича и бутна топката в празната врата – 2:0.

В добавеното време на първата част Лийдс получи двоен тежък шамар. Първо Гаетано Берарди бе изгонен за втори жълт картон, а от въпросния пряк свободен удар Хойлет центрира към Шон Морисън, който с глава стреля неспасяемо в долния десен ъгъл – 3:0.

Лийдс получи някаква надежда в 54-та минута, когато Сол Бамба действа разсеяна и си отбеляза автогол – 3:1.

Две минути преди изтичането на редовното време Антъни Пилкингтън оформия крайния резултат, разписвайки се за 4:1.

В класирането Кардиф заема 4-ото място с 54 точки, като е само на 2 зад третия Астън Вила. Втори е тимът на Дарби Каунти с 58 точки, а лидерът Уулвърхемптън е далеч напред с 65.