Евертън и Ливърпул не успяха да излъчат победител в 231-ото мърсисайдско дерби  от 33-ия кръг на Висшата лига. Двата тима завършиха при резултат 0:0 на "Гудисън Пакр", макар че в края на срещата "карамелите" здраво натиснаха съперника и малко не им достигна да поднесат изненадата.

Така градското дерби за втори път завърши при нулево равенство през настоящия сезон, а по време на срещата не бе показан нито един жълт картон.

Ливърпул не успя да изпревари Юнайтед в класирането и остава на точка зад "червените дяволи" с 67 точки на третата позиция. По-късно възпитаниците на Жозе Моуриньо пък се изправят срещу Манчестър Сити. Евертън пък остава 9-и с 41 точки.

В 9-ата минута Вайналдум опита да разстреля вратата на Пикфорд от дистанция, но топката премина много над напречната греда.

Три минути по-късно Доминик Соланке за малко да откри резултата след страхотна комбинация с Милнър наказателното поле. Топката обаче минава на сантиметри от страничния стълб.

В 15-ата минута се отвори още едно чудесно положение пред Соланке. След страхотна атака, организирана от страна нa гостите, Вайналдум проби отдясно и центрира към нападателя на Ливърпул в наказателното поле. Първоначално Соланке се размина с топката, след като не успя да засече с глава, но топката отново попадна в него. Този път той съумя да нацели кълбото, но Пикфорд спаси.

Секунди по-късно Милнър получи на левия фланг и отправи изстрел от движение, но Пикфорд внимаваше и боксира.

В 22-ата минута отбита топка попадна право в Яник Боласие, който отдалеч отпави мощен шут към десния ъгъл. Лорис Кариус обаче се хвърли и спаси.

В 29-ата минута се откри нова отлична възможност пред гостите. Джеймс Милнър получи пас по трева на границата на наказателното поле и шутира към десния ъгъл. Джордан Пикфорд обаче извади добър рефлекс, за да блокира опита.

В 35-ата минута Върджил Ван Дайк опита директен удар от фаул, който летеше заплашително към долния ляв ъгъл. Стражът на “карамелите” за пореден път реагира блестящо, осуетявайки опита му.

В края на първата част пред Садио Мане се откри пространство. Той обаче отправи доста разочароващ удар от дистанция.

В 59-ата минута Дани Ингс извърши нарушение срещу Шеймъс Коулман. Впоследствие обаче двамата си размениха реплики и съотборниците им дойдоха, за да ги разтървават.

До сериозни сблъсъци не се стигна, като главният съдия Майкъл Оливър демонстрира своя авторитет и успокои играчите. Причината за конфликта се оказаха думи, отправени от страна на Ингс след фаула. Не стана ясно дали репликата е била насочена към рефера или съотборниците на Коулман.

В 70-ата минута влезлият преди секунди Алекс Окслейд-Чембърлейн избегна няколко съперника и шутира от границата на пеналтерията. Получи се добър опит, но топката прелетя малко над напречната греда.

Последваха силни минути за тима на Сам Алардайс. В 77-ата Бейнс проби отдясно и центрира към наказателното поле. Малко обаче недостигна на Тосун да засече топката.

В 86-ата минута “карамелите” изпуснаха изключителна възможност, при която отново Тосун бе на сантиметри от попадението. Тио Уолкът намери Тосун на границата на малкото наказателно поле, но опитът с глава на последния се отклони точно покрай дясната греда.

Две минути по-късно пред Калвърт-Люин се откри нова възможност след щастлив рикошет от един от собствените му съотборници, но някак успя да отпрати удара си много встрани от дясната греда.