Манчестър Юнайтед започна успешно сезон 2018/2019 във Висшата лига. „Червените дяволи“ откриха кампанията с победа над Лестър на „Олд Трафорд“. Тимът на Жозе Моуриньо взе първи три точки след 2:1, а головете за домакините вкараха Пол Погба и Люк Шоу. Почетното попадение за „лисиците“ пък бе дело на Джейми Варди.

Мачът на „Олд Трафорд“ започна по отличен начин за Манчестър Юнайтед. Не бяха изминали и 80 секунди от първия съдийски сигнал, когато тимът на Жозе Моуриньо получи правото да изпълни дузпа. При една от първите атаки на „червените дяволи“ в двубоя, Даниел Амарти игра нескопосано с ръка в наказателното поле, а главният рефер Андре Маринър не се поколеба да посочи бялата точка.

С изпълнението на дузпата се нагърби капитанът в днешния мач за домакините Пол Погба, който бе безапелационен и преодоля с лекота Шмахйел на вратата на гостите.

Погба се превърна в четвъртия французин, който успява да отбележи първия гол за Юнайтед в първия мач за сезона. Преди него това са правили Ерик Кантона (1996), Давид Белион (2004) и Луи Саха (2006).

Въпреки ранния гол, който допуснаха, футболистите на Клод Пюел показаха характер и с течение на времето успяха дори да вземат инициативата в мача. В 29-ата минута дойде и първият отличен шанс за гостите. Джеймс Мадисън, който направи отличен мач Лестър, получи топката в наказателното, овладя добре и стреля силно, но Давид де Хеа напомни за класата си и спаси.

До почивката двата тима продължиха да показват динамична игра, но така и не стигнаха до чисти опасности пред двете врати с изключение на два далечни удара на Пол Погба, който безспорно бе най-добрият играч за „червените дяволи“. Французинът бе футболистът с най-много удари към вратата на Лестър, най-много докосвания и най-много пасове.

Статистически през първата част тимът на Лестър бе този, който имаше предимство при владеенето на топката, но това се промени през второто полувреме, когато Юнайтед изравни играта.

В 65-ата минута Юнайтед пропиля страхотен шанс да удвои преднината си. След брилянтна атака, Погба бе изведен зад отбраната на Лестър и веднага потърси комбинация със Санчес в наказателното поле. В крайна сметка Хуан Мата бе този, който отправи удар, но покрай вратата.

Точно десет минути по-късно домакините направиха нов пропуск, а този път на върха на атаката се оказа Лукаку. Белгиецът получи пас от Санчес отляво, но останал абсолютно сам срещу Шмайхел не успя да го преодолее. Вратарят успя да реагира и да избие, а след рикошета, топката излезе в корнер.

Юнайтед все пак стигна до заветния второ попадение седем минути преди края, а голът на успокоението бе дело на Люк Шоу. Хуан Мата изведе по отличен Шоу отляво в наказателното поле, преодоля технично Рикардо Перейра, прехвърляйки го и с удар по диагонала вкара за 2:0.

Лестър все пак съумя да върне един гол в продължението на срещата чрез Джейми Варди. Рикардо Перейра центрира коварно в наказателното поле, топката тупна и срещна десния страничен стълб, а Варди бе на точното място и засече с глава за крайното 2:1 в полза на Юнайтед.