Манчестър Юнайтед победи Уест Хем с 4:0 в двубой от първия кръг на Висшата лига. Два гола за тима на Жозе Моуриньо реализира новото попълнение в тима Ромелу Лукаку в 33-ата и 53-ата минута, Марсиал в 87-ата минута и Погба в 90-ата минута оформиха крайния резултат.

Юнайтед започна добре двубоя и започна с атаки към вратата на Уест Хем. В 12-ата минута Мхитарян стреля добре към Харт, но кълбото излезе в аут. Шест минути по-късно Мата не успя да нанесе удар от близка дистанция, кълбото попадна в Лукаку, но той беше париран от бранителите на "чуковете" и не успя да нанесе решителен удар.

В 27-ата минута Погба намери Мата в наказателното поле, той от своя страна намери Лукаку, но той беше изпреварен от съперник.

Все пак белгиецът откри головата си сметка във Висшата лига за Манчестър Юнайтед, след като завърши идеален пас на Маркъс Рашфорд в 33-ата минута на двубоя.

Матич и Лукаку след крупния успех над Уест Хем

Уест Хем създаде главоболия на Де Хеа в последната минута на полувремето, но вратарят на Юнайтед изби удара.

През втората част Рашфорд в 50-ата минута можеше да вкара втори гол за "червените дяволи", но кълбото мина встрани от вратата. Три минути по-късно Мхитарян центрира от пряк свободен удар в наказателното поле, а там Лукаку се разписа с глава за 2:0.

Арнаутович изстреля снаряд към вратата на Де Хеа, а кълбото нацели напречната греда. Юнайтед също удари греда като Рашфорд беше футболистът, чийто удар нацели страничната греда на съперниковата врата.

Дейли Блинд имаше възможност да се разпише, но не съумя малко по-късно.

Мхитарян направи втората си асистенция в двубоя след като намери Марсиал и той не сбърка за 3:0. До края на мача и Пол Погба се разписа, за да фиксира крайното 4:0 за Юнайтед. Така Юнайтед вече е лидер в класирането с 3 точки и голова разлика 4:0.