Интересни мачове, обрати и край на интригата за позициите в топ 4 - това донесе на феновете 33-ия кръг в английската Висша лига.

Ето и нашият обзор на случилото се:

Големият въпрос на кръга бе, дали още в събота Премиършип ще има своя нов шампион. Манчестър Сити можеше да постигне именно това, и то по най-сладкия начин - у дома срещу градския съперник Юнайтед. И при 2:0 на почивката след голове на Венсан Компани и Илкай Гюндоган, едва ли много хора са очаквали нещо друго. Но "червените дяволи" демонстрираха изключителен характер и постигнаха знаменит обрат през втората част. Пол Погба бе в основата му с две попадения, а Крис Смолинг добави третото в 69-ата минута. Надали има и един човек, който да вярва, че Сити няма да стане шампион, но празненствата на "гражданите" бяха отложени поне със седмица.

Погба: Нямаше как да позволим Ман Сити да празнува

​Гуардиола: Специален ден за Манчестър Юнайтед

Е, следващият въпрос май има своя отговор. А той е, ще има ли интрига за местата в топ 4, даващи право на участие в Шампионска лига? Колебливият Челси изглежда напълно компрометира шансовете си, завършвайки 1:1 с Уест Хем.

Конте: Този мач описва нашия сезон

В същото време Тотнъм победи с 2:1 в гостуването си на Стоук Сити и така вече има 10 точки пред "сините".

На толкова пред Челси е и тимът на Ливърпул, който с доста променен състав с оглед на сблъсъка с Ман Сити в ШЛ, постигна 0:0 срещу градския съперник от Евертън.

Арсенал направи много интересно голово шоу със Саутхемптън, завършило 3:2 за тима на Арсен Венгер след победен гол на Дани Уелбек в 81-ата минута. Борбата на "топчиите" обаче е само за петото място с Челси.

Бърнли продължи да очарова, постигайки успех с 2:1 като гост на Уотфорд и вече здраво държи седмото място.

Лестър пък загуби с 1:2 от Нюкасъл в мач между тимове в средата на таблицата. Със спечелените три точки "свраките" могат да се чувстват доста по-спокойни за мястото си в елита догодина.

Битките между тимовете от долната половина донесоха равенства и така, ако изключим последния Уест Бромич, който изглежда сигурен изпадащ, поне пет отбора остават "кандидати" за другите две места към Чемпиъншип.

Брайтън - Хъдърсфийлд 1:1

Борнемут - Кристъл Палас 2:2

Уест Бромич - Суонси 1:1