Нюкасъл постави под сериозен въпрос директната си промоция във Висшата ига

Отборът на Нюкасъл постави под сериозен въпрос директното си класиране във Висшата лига, след като загуби двубоя си от 43-ия кръг на Чемпиъншип. Тимът на Рафаел Бенитес падна тежко при визитата си на Ипсуич Таун, губейки с 1:3.

Въпреки поражението, за момента „свраките“ остават на втората позиция във временното класиране, но в оставащите три кръга до края ще трепери за мястото си.

По-късно днес, Хъдърсфийлд, който също има сериозни амбиции за директна промоция в елита, гостува на Дарби Каунти. „Териерите“ изостават на осем точки от втората позиция, заемана от Нюкасъл, но тимът е и с два мача по-малко.

Фреди Сиърс даде преднина на „трактористите“ три минути преди почивката, като по този начин материализира по-добрата игра на домакините през първата част.

През второто полувреме „свраките“ се върнаха в мача с попадение на Дарил Мърфи, но въпреки това не успяха да стигнат до нещо повече от почетна загуба.

Футболистите на Ипсуич изковаха успеха си с нови два гола, дело на Дейвид Макголдрик и Емир Хювс в продължението на срещата.