Манчестър Юнайтед приключи сезон 2017/2018 с минимална победа 1:0 над Уотфорд, която беляза и последния шампионатен мач на оттеглящия се ас на „червените дяволи” Майкъл Карик. По ирония на съдбата именно ветеранът бе замесен в единствения гол, който Маркъс Рашфорд отбеляза.

Реално срещата нямаше да промени нищо за манчестърци по отношение на класирането, тъй като те бяха гарантирано втори. Разликата е само в крайния им актив – 81 точки, на 19 зад шампиона Манчестър Сити и на 4 пред третия Тотнъм.

Уотфорд, който завършва 14-и с 41 пункта, определено дойде с мисълта да не загуби на „Олд Трафорд” и в дълги периоди от мача се справяше нелошо с тази задача. „Стършелите” не отстъпваха сериозно при владението на топката, а завършиха срещата със същия брой изстрели като Юнайтед  - 7. Те дори отправиха повече точни изстрели, докато домакините се възползваха от единствения си такъв в срещата.

Този миг дойде в 34-ата минута, когато Майкъл Карик получи топката от Серхио Ромеро и моментално с дълъг пас напред потърси зоната зад гърба на противниковите защитници. Рашфорд беше в засада, но пасът изобщо не бе за него, а се оказа за стартиралия от по-задна линия мата. Испанецът елегантно укроти кълбото и напълно неегоистично го предостави на Рашфорд, който отбеляза на празна врата – 1:0.

Най-добрият шанс на Уотфорд да изравни дойде в 44-ата минута. Тогава бразилският ас Ричарлисон демонстрира чудесен отскок и засече с глава центриране от фланга. Ромеро беше на поста си, за да избие топката в корнер.

След почивката Уотфорд също направи опит да преследва изравняването, като не успя да стигне до нищо по-интересно пред вратата на съперника. Юнайтед също не изглеждаше особено заинтересован от това да търси втори гол, а особено във финалните десетина минути остана впечатлнието, че и двата състава просто чакат края на мача.

Единственият миг, който вдигна домакинските фенове на крака беше смяната на Карик в 85-ата, когато публиката награди славния ветеран с бурни овации. От следващия сезон се очаква англичанинът да стане част от треньорския щаб на Жозе Моуриньо.